Argentína a ľadové kráľovstvo Patagónie

Destinácia: Argentína
Kód zájazdu: 1113921
Cena od: 3 979 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.11.2022 14 dní 3 979 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Buenos Aires.

2: BUENOS AIRES
Prílet do Buenos Aires. Pôvodný názov mesta znel Puerto de Nuestra Senora Santa María del Buen Aire (slovensky Prístav našej najsvätejšej Panny Márie dobrého vetra). Prehliadka mesta Vám načrtne kúzlo tejto pôvabnej argentínskej metropole. Srdcom mesta je Plaza de Mayo s radnicou, Casa Rosada (Prezidentský palác), divadlo Colón. Prejdete sa po Avenida 9 de Julio, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších ulíc na svete. Objavíte i kúzlo ďalších ulíc ako sú Corrientes Avenida, centrum zábavy, ulica divadiel, barov a tepna nočného života; Avenida de Mayo so silným španielskym nádychom, na ulici Florida môžete sledovať predstavenie tanga, kedy sa Vám bude nad tanečnými výkonmi zatajovať dych. Popoludní ešte navštívite ďalšie štvrte Buenos Aires - najprv sa prejdete po dláždených uliciach, ktoré sú pamätníkmi starých čias a ktorých okná stále zdobia železné balkóny; pitoresknou štvrťou San Telmo, kde žila miestna aristokracia až do konca XIX. storočia; starým prístavom La Boca s jeho slávnymi farebne maľovanými domami na ulici Caminito; i cintorínom La Recoleta, kde je pochovaná Evita Perón. Návrat do hotela, nocľah v Buenos Aires.

3: BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES
Raňajky. Celodenný výlet na pampy, ktoré sú vďaka svojmu podnebiu považované za najúrodnejšie prérie na svete. Návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. Len niekoľko kilometrov od rušného hlavného mesta si budete môcť vychutnať v pokoji prírody obed s grilovaním a iste tiež ochutnáte niektoré z exkluzívnych argentínskych vín. Návrat do Buenos Aires. Nocľah.

4: BUENOS AIRES - TRELEW - PUNTA TOMBO - PUERTO MADRYN
Raňajky. Transfer na letisko v Buenos Aires, odlet do mesta Trelew. Výlet ku gigantickým kolóniám tučniakov magellanských na myse Punta Tombo – podľa prepočtu ich tu žijú neuveriteľné dva milióny. Odchod do hotela v Puerto Madryn.

5: POLOSTROV VALDÉS
Raňajky. Celodenný výlet na polostrov Valdés, ktorý je biosférickou rezerváciou pod záštitou UNESCO. Polostrov je domovom neuveriteľného množstva vtáctva, vzácnych lám guanako a pásovcov. Do zálivu San José sa prichádzajú páriť veľryby, pobrežie obývajú kolónie tuleňov sloních, tuleňov a tučniakov. Návrat do Puerto Madryn. Nocľah.

6: PUERTO MADRYN - TRELEW - EL CALAFATE
Raňajky. Transfer na letisko v meste Trelew, odlet do El Calafate. El Calafate leží na brehu najväčšieho argentínskeho jazera Lago Argentino. Popoludní návšteva moderného Glaciaria (jedno z najlepších múzeí sveta venované ľadovcom), nocľah v El Calafate.

7: EL CALAFATE - NP LOS GLACIARES - EL CALAFATE
Raňajky. Celodenný výlet k ľadovcu Perito Moreno. Ľadovec Perito Moreno sa zvoľna pohybuje smerom k prednej časti polostrova Magallanes. Akonáhle dosiahnete breh polostrova, vytvorí prirodzenú priehradu z ľadu, ktorá bráni toku vody z prítoku Rico k ľadovcovej bariére. Hladina vody začne stúpať smerom nahor, a tým pádom tlačí na ľadovú masu, ktorá sa potom pozvoľna oddeľuje. Tá vytvára prírodné tunely, ktorými voda prúdi do jazera Lago Argenino. Môžete pozorovať pohybľadovcového splazu, osemdesiatmetrovej ľadovej steny rútiacej sa do jazera. Nad ľadovcom sa vypínajú žulové štíty čilského masívu Cerro Paine. Návrat do hotela. Nocľah v El Calafate.

8: EL CALAFATE - ESTANCIA CRISTINA
Raňajky. Transfer do prístavu. Plavba z Puerto Bandera (iba 50 km od El Calafate) modernou komfortnou loďou s výhľadom na ľadovec Upsala, druhý najväčší ľadovec v Južnej Amerike, ktorý sa nachádza v Národnom parku Los Glaciares. Potom sa prepláva kanálom Cristina k rovnomennému ranču. Tam sa príjemnou prechádzkou dostanete k rieke Caterina. Zároveň si prezriete starý dom honcov dobytka, ktorý je dnes prerobený na múzeum. Návrat do El Calafate, nocľah.

9: EL CALAFATE - USHUAIA
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Ushuaia, mesta, ktoré sa pýši prívlastkom „jedno z najjužnejších miest sveta“. Ushuaia svoju tvár upiera k Antarktíde a slúži tiež ako základňa pre arktické expedície. Turistickou atrakciou je tunajšia väznica, kam bola až do roku 1947 deportovaná väčšina argentínskych trestancov. Nocľah v meste Ushuaia.

10: TIERRA DEL FUEGO - BEAGLE CHANNEL - USHUAIA
Raňajky. Doobeda prehliadka Národného parku Tierra del Fuego (Ohňová zem), popoludní trojhodinová plavba po prielive Beagle Channel s pozorovaním antarktických vtákov a veľrýb. Prejazd okolo majáku, nazývaného tiež „Na konci sveta“. Nocľah v meste Ushuaia.

11: USHUAIA – LAGO ESCONDIDO & FAGNANO
Raňajky. Ushuaiu opustíte cestou po National Route N°3 (Panamerikána) severným smerom k Fueguinoským Andám. Navštívite údolie Carbajal, The Huskies, Tierra Myaor a Las Cotorras. Ďalším bodom trasy bude priesmyk Garibaldi (450 m n.m.), ďalej budete pokračovať cez pohorie Cordillera de los Andes s krásnym výhľadom na jazerá Escondido a Fagnano. Návšteva mestečka Tolhuin, ktoré sa tiež volá „Srdce ostrova“. Zastávka s krátkou prechádzkou po brehu jazera Fagnano. Návrat do mesta Ushuaia. Nocľah.

12: USHUAIA - BUENOS AIRES
Raňajky. Transfer na letisko, odlet z mesta Ushuaia do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Večer návšteva predstavenia tanga s večerou. Nocľah v Buenos Aires.

13: BUENOS AIRES - PRAHA (VIEDEŇ)

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

miestne prelety

11 x nocľah v 3* a 4* hoteloch s raňajkami 2 x obed, 1 x večera všetky

transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR

letiskové taxy za vnútroštátne prelety – 40,- $/osoba

odletovú taxu z Argentíny – 20,- $/osoba

fakultatívne výlety a vstupy 
prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: