Cesta Okolo Sveta

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105775
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
23-dňový letecký zájazd.

Perex:
Pozývame vás na dovolenku vášho života. Zážitky, dobrodružstvá, objavovanie nových krajín a nových miest, to všetko s naším TOP sprievodcom Marcelom Šmátralom.

Program zájazdu:
1. deň:
Naša cesta sa začína. Z Viedne odletíme v ranných hodinách do Štokholmu. Po prílete nás čaká autobusová prehliadka tohto kráľovského mesta, ležiaceho na 14-tich ostrovoch. Štokholm právom patrí medzi najkrajšie hlavné mestá sveta. Mesto s bohatou históriou a dnes moderná pulzujúca metropola. Navštívime Vasa múzeum, je to najúchvatnejšia vojenská loď potopená v 17. storočí a po 33-rokoch vylovená a umiestnená do múzea, nevynecháme ani prvý skanzen „Skansen“, ktorý dodnes patrí k najkrajším. Nachádzajú sa tam rôzne stavby od laponských domčekov, cez chalupy a farmy a aj ZOO severských zvierat. Vychutnáme si typický obed – chutné mäsové gulôčky a vyberieme sa do Starého mesta s úzkymi uličkami, kráľovským palácom a krásnou katedrálou.

2. deň:
Deň začneme návštevou Radnice, ktorá je miestom, kde sa koná banket po udeľovaní Nobelovej ceny. Zámok Drottningholm je kráľovským letným zámkom a je nazývaný i Versailles severu. Nachádza sa na kráľovninom ostrove Lovön. Je súkromnou rezidenciou švédskej kráľovskej rodiny a od roku 1991 je zapísaný na zozname UNESCO. Obklopujú ho nádherné záhrady. Po prehliadke sa presunieme na letisko k odletu do Dohy, hlavného mesta Qataru.

3. deň:
Doha je málo objaveným mestom a preto sme ho zaradili do našej cesty. Prehliadku začneme budovou Národnej knižnice, nasajeme atmosféru prímorskej promenády Corniche, do víru nákupov a zjednávania sa vrhneme na tradičnom súku Waqif, s množstvom suvenírov, čokoládových ďatlí a reštaurácií. Ochutnáme i miestnu špecialitu ťavie mäso. Navštívime Múzeum islamského umenia, tradičnú dedinku Katara Cultural Village, ktorá je ideálnym miestom pre milovníkov histórie a tradícií, pevnosť Al Koot v srdci Dohy, veže Barzan Towers a luxusnú štvrť Pearl s jachtovým prístavom. Popoludní sa prejdeme parkom Dafna, odkiaľ je vidieť najkrajšiu panorámu modernej štvrte Dohy s výškovými budovami. Nevynecháme ani dve nádherné mešity Katara Mosque a State Grand Mosque (z vonku). Zastavíme sa pri šejkovom paláci a dvoch, pre MS vo futbale 2022, novopostavených štadiónoch Khalifa International Stadium a Al Ahli Stadium. Cca 45 km od Dohy sa nachádza jeden z prírodných zázrakov krajiny, závrt Musfur Sinkhole. Pred odletom si oddýchneme a v neskorších nočných hodinách sa presunieme na letisko.

4. deň:
Čaká nás veľmi skorý ranný odlet do Indie. Dillí, jedna z indických metropol. Spoznávanie mesta začneme pri komplexe Qutub Minar (UNESCO), kde bol vztýčený najvyšší tehlový minaret (73 m) a z ruín 27 hinduistických a džainistických chrámov postavená Quwwat-ul-Islam, prvá mešita v severnej Indii. Druhou UNESCO pamiatkou, ktorú navštívime bude Humajúnová hrobka, ktorou sa začala éra veľkých mughalských stavieb. A potom sa už autobusom vyberieme do ulíc Starého a Nového Dillí , kde sa aspoň na chvíľu ponoríme do variaceho sa kotla náboženstiev, kultúr a chutí! Agra bola najdlhšie trvajúcim hlavným mestom Mughalskej ríše. Jej niekdajšiu slávu pripomína rozľahlá Červená pevnosť, ktorá je pomyselnou prechádzkou histórie mughalského umenia. Symbolom mughalskej éry, kde lesk a sláva sa zmiešala so zradou a utrpením, sa však stal Taj Mahal. Silueta bielej mramorovej stavby, známa z fotografií sa stala symbolom Indie. Patrí k novodobým siedmym divom sveta, ale predovšetkým je symbolom nekonečnej lásky panovníka Shahjahana k svojej predčasne zosnulej manželke Mumtaz Mahal. Stavba sa začala v roku 1630 a trvala 22 rokov. Keď sa povie mauzóleum, málokto si vybaví niečo tak romantické a pôvabné ako je belostný Taj Mahal. Zdá sa, akoby sa vznášal medzi nebom a zemou, jeho proporcie, symetrické členenie, svetelné odtiene, okolité kvetinové záhrady a zrkadlenie vo vode sa spájajú a vytvárajú dojem, ktorý patrí medzi nezabudnuteľné okamžiky života.

5. deň:
Cestou do Džajpúru sa zastavíme vo Fatehpur Sikri, bývalom sídelnom meste najväčšieho mughalského panovníka Akbara. Hoci si dal Akbar na stavbe záležať, zhruba o 15 rokov neskôr bolo mesto opustené, no aj vďaka tomu, je jedným z najlepšie zachovaných príkladov mughalského štýlu. Súčasťou komplexu je aj mešita Jama Masjid. Džajpur je hlavným mestom, ale aj vstupnou bránou do štátu Rajasthan, ktorý je nazývaný aj „rozprávkou Indie“. Samotné mesto sa nazýva aj „ružovým mestom“, pretože táto farba mu bola prisúdená ako farba priateľstva a pohostinnosti. Súčasťou mesta sa okrem komplexu Mestského paláca stalo aj astrologické centrum Jantar Mantar. V meste sa nachádza celý rad významných stavieb, chrámov a palácov ako napríklad Hawa Mahal (Palác vetrov) alebo Jal Mahal (Vodný palác). Majestátnu pevnosť Amber po úbočiach a hrebeňoch zelených kopcov obkolesujú hradby so strážnymi vežami. Svoju dnešnú podobu dostala pevnosť koncom 16. storočia. V súčasnosti pevnosť spravuje Rajasthanský turistický úrad, ktorý ponúka možnosť vyviesť sa na pevnosť na slonoch alebo na džípoch. Za zmienku stojí aj remeselná a obchodná tradícia Džajpúru v šperkárskom umení a ťažbe a spracovávaní drahokamov a polodrahokamov v pohorí Aravalli.

6. deň:
Dopoludnia dokončíme prehliadku mesta a vydáme sa späť do Dillí k večernému preletu do Soulu.

7. deň:
Do Soulu priletíme v skorých ranných hodinách. Ubytujeme sa a zrelaxujeme sa v hoteli. Po raňajkách začneme s poznávaním mesta. Soul, duša Ázie. I takýto prívlastok má toto nádherné mesto. Je obchodným a kultúrnym centrom Južnej Kórey, v ktorom sa mrakodrapy týčia nad budhistickými chrámami. Pozrieme si Kráľovský palác. Nájdeme ho  priamo v centre metropoly. Postavili ho v roku 1395. Bol hlavným a najväčším z piatich soulských palácov novej progresívnej dynastie Joseon, ktorá vládla na polostrove 518 rokov. Zavítame na miestne trhovisko, kde ochutnáme tradičné špeciality, míňať budeme množstvo nádherných budhistických chrámov, prejdeme sa po korze a navštívime starú štvrť. Z vrchu N Seoul Tower sa pozrieme na panorámu mesta.

8. deň:
Dnes sa vyberieme do demilitarizovanej zóny, k hraniciam so Severnou Kóreou. Už za pár desiatok minút sme na hraniciach, v krajine nikoho. Demilitarizovaná zóna pozdĺž slávnej 38. rovnobežky sa tiahne v dĺžke 250 kilometrov a rozdeľuje Kórejský polostrov na dva úplne rozdielne svety. Zóna je dva kilometre široká a starostlivo strážená, hlavne zo severokórejskej strany. Na juhokórejskej strane je však veľkým turistickým ťahákom. V mestách na hranici demilitarizovanej zóny sú dokonca vytvorené „rozhľadne“ s ďalekohľadmi, ktorými možno pozorovať hraničnú zónu Severnej Kórey. Práve tu sú fotoaparáty zakázané. Aký je to pocit dívať sa smerom do jednej z najtvrdších diktatúr planéty? Zistíme to sami. Súčasťou výletu bude i prehliadka tunelov, ktoré vykopali Severokórejčania v snahe prekopať sa za slobodou. Po návrate do Soulu si vychutnáme večeru a presunieme sa na letisko k preletu do Tokia.

9. deň:
Tokio, jedno z notoricky najznámejších miest sveta a zároveň je často hodnotené ako jedno z najlepších miest na život na svete. Je to mesto plné mrakodrapov, neónových obrazoviek a davov ľudí. Zároveň je tu čisto a bezpečne, výborné jedlo nájdeme na každom kroku a miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí. Zastavíme sa pri Cisárskom paláci, navštívime štvrť Asakusa s najvýznamnejším tokijským chrámom Senso-ji, poplavíme sa po rieke Sumida river popod slávny Dúhový most, obed si vychutnáme vo štvrti Šibuja a nevynecháme ani štvrť so sochou slávneho psa Hachiko. Popoludní sa pozrieme na Olympijský štadión a deň zakončíme z veže Tokio Sky Tower. Presunieme sa do krásnej prírodnej oblasti Hakone.

10. deň:
Symbol Japonska sopka Fuji. Počas plavby po jazere Ashi sa nám naskytnú nádherné výhľady na tento symbol. Pod sopkou navštívime dedinku Oshino s nádhernými japonskými záhradami, na obed si vychutnáme tradičné „nudle“. Dedinka pôsobí ako živý skanzen. Po krátkej návšteve Yokohamy sa presunieme na letisko k preletu do Singapuru.

11. deň:
Do Singapuru priletíme v skorých ranných hodinách. Ubytujeme sa, oddýchneme si a po neskorších raňajkách sa vydáme objavovať mesto. V dnešný deň nebudeme potrebovať autobus, prepravovať sa budeme metrom a miestnou dopravou. Pozrieme si centrum, budovu banky, staré koloniálne budovy, čínsku štvrť. Zážitkom bude rezervácia Supertree Grove, kde sa nachádza 12 z 18-tich „super trees“. A nesmieme zabudnúť azda na najznámejšiu budovu mesta, ikonický hotel Marina Bay Sands.

12. deň:
V dnešný deň budeme mať na výber dve možnosti (po dohovore so sprievodcom, platba na mieste). Pre tých, ktorí chcú spoznávať viac a viac, ponúkame návštevu singapurskej ZOO a botanickej záhrady. Pre tých, ktorí si chcú užiť i chvíľku na pláži, ponúkame ostrov Sentosa. V podvečer nás čaká prelet na Fiji.

13. deň:
Fiji, tichomorský raj na pláži. Nádherné pláže na 333 ostrovoch, pokoj, relax, práve to potrebujeme po namáhavom poznávaní.

14. deň:
Voľný program, pobyt na pláži.

15. deň:
V ranných hodinách sa presunieme na letisko k odletu do Austrálie. Áno, čaká nás Sydney. Po prílete sa pustíme do prehliadky mesta. Nevynecháme ani Wild park s austrálskou faunou a samotné osvetlené mesto nás uchváti večer.

16. deň:
Dnešný deň bude veľmi náročný, ale my to určite zvládneme, nakoľko sme chtiví po poznávaní. Ráno dokončíme prehliadku mesta a pred nami je prelet na ďalší kontinent. Čaká nás Južná Amerika. Zo Sydney preletíme do Santiaga, kde budeme mať čas na krátku prehliadku a následne poletíme do nádherného mesta Buenos Aires.

17. deň:
Viete kde sa nachádza Ohňová zem? Neviete? Pozývame vás sem. Ushuaia, najjužnejšie mesto sveta. Poplavíme sa po Beagle kanáli, odkiaľ sa nám naskytnú nádherné výhľady do okolia. Ak budeme mať šťastie uvidíme i tučniaky a uškatce. Byť na tomto mieste a neochutnať miestnu špecialitu by bolo hriechom, pochutíme si na kraboch kráľovských.

18. deň:
Vydáme sa smerom k NP Tierra del Fuego. Po ceste sa nám naskytnú krásne výhľady na kanál. Zvezieme sa vláčikom Train del fin del Mundo, vláčikom na konci sveta, je to najjužnejšia železnica na svete. V NP strávime nejaký čas a budeme sa kochať okolitou prírodou.

19. deň:
Buenos Aires, hlavné a zároveň najväčšie mesto Argentíny. Našu prehliadku začneme na námestí Plaza del Congresso, pozrieme si Plaza de Mayo, starú štvrť La Bocca, s farebnými domčekmi, kde začínalo svoj život množstvo európskych imigrantov, súsošie Las Nereidas, katedrálu a Palacio de Aquas Corrientes. Navštívime i jedno z naj miest na relax v meste Japonskú záhradu. A samozrejme i tu ochutnáme miestnu špecialitu, pravý argentínsky steak.

20. deň:
Dokončíme prehliadku Buenos Aires a rozlúčime sa s týmto temperamentným mestom. Svoje brány nám otvorí Kanada. Krajina javorového listu a ľadového hokeja. Cez Toronto sa dostaneme do Quebecu.

21. deň:
Prílet do Quebecu v dopoludňajších hodinách. Quebec je nádherné historické mesto, v ktorom sa na mieste zvanom Plains of Abraham uskutočnila krátka bitka medzi Francúzmi a Angličanmi o nadvládu. Keď sa dostaneme k Citadele, prekvapí nás krásny výhľad na rieku sv. Vavrinca. Uvidíme i najfotografovanejší zámok na svete Chateau Frontenac. Tu stojí najstaršia bazilika severnej Ameriky, Notre Dame de Quebec. Námestiu Palace Royal dominuje socha Ľudovíta XIV., ktorý sa zaslúžil o terajšiu podobu mesta a katedrála Notre Dame de Victories, ako symbol víťazstva. Prelet do Toronta.

22. deň:
Niagarské vodopády, div sveta a jedinečný prírodný úkaz. Na kanadskej strane sú naozaj impozantné. Tečú z výšky až 54 metrov a všade navôkol počuť len hukot vody. Poplavíme sa lodičkou, aby sme tento jav videli zblízka. Navštívime mestečko Niagara on the Lake a následne sa vrátim do Toronta k večernému odletu do Európy.

23. deň:
Príletom do Viedne sa naša zážitková cesta končí. Zvládli sme to! Mierne unavení, ale plní nezabudnuteľných zážitkov na celý život.


Ubytovanie:
4* / 5* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 6 x obed, 6 x večera.

Celková cena zahŕňa:

• leteckú dopravu z /do Viedne v economy triede (renomované letecké spoločnosti)
• miestne prelety počas okruhu
• servisné poplatky, letiskové a bezpečnostné poplatky, batožinu
• catering na palube lietadla  • transfer z Bratislavy na letisko Schwechat pred odletom a späť pri prílete

• všetky miestne transfery v destináciách
• 18 x ubytovanie v 5* hoteloch, 3 x ubytovanie v 4* hoteloch

• raňajky, 9 x obed, 6 x večera (vždy spoločná večera pre všetkých účastníkov)

• ochutnávky miestnych špecialít

• všetky prehliadky miest podľa programu
• všetky vstupy do pamiatok podľa programu
• služby TOP sprievodcu CK  Marcela Šmátralu a miestnych sprievodcov
• handlingové služby a povinné prepitné v destináciách pre miestnych sprievodcov a vodičov
• vízové poplatky do Indie
• miestne dane a povinné poplatky
• poistenie insolventnosti CK

Celková cena nezahŕňa:
• komplexné cestovné poistenie
• stravu a nápoje mimo uvedených
• doplatok za jednolôžkovú izbu 3 300 EUR

Poznámka:
• 23 dní nabitých kvalitným programom a zážitkami • 12 dovolenkových destinácií naprieč 5 kontinentmi z Viedne cez Švédsko - Qatar - Indiu - Kóreu - Japonsko - Singapur - Fidži - Austráliu - Južnú Ameriku - Kanadu do Viedne • 4*/5* ubytovanie v kvalitných hoteloch počas celej cesty • 16 osôb je maximálna veľkosť skupiny a zároveň záruka pre maximum zážitkov • renomované letecké spoločnosti • Marcel Šmátrala, skúsený, medzi klientmi veľmi obľúbený a vysoko hodnotený sprievodca, ktorý vás bude cestou sprevádzať

Doprava:
Letecká.Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »