Čína a Japonsko - perly Asie

Kyoto Tongli Shanghai Velká čínská zeď Zakázané město Osaka Magome Juku Kyoto Kyoto Kyoto Byodo-in UNESCO Tokyo
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1228040
Cena od: 3 146 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.10.2022 11 dní First Minute 3 146 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1. DEŇ

Odlet z Prahy do Pekingu

2. DEŇ

Prílet do Pekingu, transfer do hotela, ubytovanie. Podľa letového poriadku možnosť prehliadky Chrámu nebies. Večera.

3. DEŇ

Celodenná prehliadka najznámejších pamiatok Pekingu a okolia - Letný palác, obľúbené letovisko cisárovnej SiXi, Veľký čínsky múr, fotozastavenie u olympijských štadiónov. Večera - pekinská kačica.

4. DEŇ

Dopoludnia pokračovanie v prehliadke mesta - námestie Nebeského pokoja a Zakázané mesto, obed, potom prejazd rýchlovlakom do Su-čou, ubytovanie.

5. DEŇ

Dopoludnia prehliadka najkrajšej záhrady č čínskeho štýlu - záhrady Majstra rybárskych sietí (Unesco). Potom návšteva továrne na spracovanie hodvábu, plavba po slávnej technickej pamiatke, tzv. Veľkom kanále a prejazd do malebnej vodnej dedinky Tongli. Prehliadka a dojazd do Šanghaja.

6. DEŇ

Prehliadka centrálnej časti mesta - moderná výstavba mrakodrapov v oblasti Pudong, televízna, tzv. Perlová veža a ďalšie. Prejazd do historickej časti mesta, kde sa nachádza záhrada Yu. Deň zakončíte prehliadkou pamiatkovo chránených budov na nábreží Bund. Fakultatívne možnosť plavby loďou po rieke.

7. DEŇ

Transfer na letisko, prelet do Osaky. Po prílete návšteva štvrti Shinhaibashi, ktorá je vyhlásenou nákupnou zónou, a Dotonbori, kde sa miešajú najrôznejšie kulinárske štýly.

8. DEŇ

Dopoludnia prejazd do historického mesta Nara, ktorého najslávnejšou pamiatkou je monumentálna socha Budhu v chráme Tódajdži. Popoludní pokračovanie do Kjóta, jedného zo starobylých miest Japonska, kde je najväčším lákadlom palác Nidžó.

9. DEŇ

Dopoludnia prejazd do chrámu Atsuta, potom prejazd do Magome-juku, starobylého miesta pri dopravnom spojení medzi Edo a Kjóto. Popoludní bude patriť údoliu Ena-kyo, prírodnému úkazu, ktorý vznikol pôsobením erózie.

10. DEŇ

Dopoludnia prejazd do oblasti kultovej japonskej hory Fudži, zastavenie v Oshino Hakkai na výhľady na horu. Pokračovanie k jazeru Kawaguchi a neskôr popoludní dojazd do Tokia.

11. DEŇ

Celodenná prehliadka Tokia - Cisárske námestie, budhistický chrám Sensódži, šintoistická svätyna Meidži Džingu a známe štvrti Omotensando a Harajuku.

12. DEŇ

Voľno do transferu, odlet späť do ČR.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: