6-dňový letecký zájazd do Gruzínska

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1072042
Cena od: 699 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.04.2022 6 dní First Minute 699 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Spiatočná letenka z Viedne, 6-dňová prehliadka najkrajších pamiatok Gruzínska so sprievodcom a 5 nocí v hoteli s raňajkami.

Program zájazdu:

1. deň:
Prílet do Kutaisi. Po prílete nás vyzdvihne pohodlný transferový minibus s miestnym sprievodcom a náš prvý deň v Gruzínsku strávime poznávaním tohto pôsobivého starobylého mestečka plného histórie a pamiatok. Najeme sa v tradičnej gruzínskej reštaurácii a ochutnáme prvé miestne špeciality a presunieme sa do hlavného mesta Tbilisi, kde strávime prvú noc v gruzínskom hoteli.

2. deň:
Po výdatných raňajkách sa vydáme spoznávať Tbilisi počas celodennej exkurzie po meste. Domáci sprievodca nás vezme na najkrajšie a najzaujímavejšie miesta tohto mesta dýchajúceho históriou. Uvidíme zblízka jednu z najznámejších pevností NARIKALA, navštívime impozantný chrám SAMEBA, prejdeme sa najstaršími a najmalebnejšími uličkami mesta, ktoré sa viažu ku vzniku samotného TBILISI. Po štandardne sýtom gruzínskom obede a nákupe povinných suvenírov, privítame večer v rozsvietenom meste a uvidíme jeho poklady z celkom inej perspektívy.
V tento deň plný zážitkov bude možnosť navštíviť aj tradičný gruzínsky večer, v ktorom okrem prehýbajúcich sa stolov pod jedlom a svetoznámym gruzínskym vínom, uvidíme aj príťažlivú a temperamentnú folklórnu šou. Plní zážitkov kulinárskych a umeleckých sa presunieme do hotela a ešte jednu noc strávime v TBILISI.

3. deň:
Po raňajkách presun do malého, no o to zaujímavejšieho mestečka SIGNAGI. Prezrieme si mestečko, ktoré má v súčasnosti len necelých 1500 obyvateľov, je však magnetom pre turistov a to nielen pre svoju históriu, ale i krásu okolitej krajiny. Patrí k oblastiam, ktoré veľmi tvrdo postihli tzv. „postsovietske časy“. V tento deň nám jedna z rodín umožní návštevu priamo u seba doma a tak budeme môcť nahliadnuť aj do života „skutočnej a reálnej“ gruzínskej rodiny. Naučíme sa ako pripraviť tradičné gruzínske špeciality ako chačapuri, čurčela a poodhalíme tajomstvo výroby omamného gruzínskeho vína.
Prenocovanie v SIGNAGI.

4. deň:
Po raňajkách sa už budeme presúvať do vysnívaného KAZBEGI a adrenalínovej jazde na džípoch. Cestou navštívime svetoznámy architektonický komplex ANANURI, postavený na pravom brehu rieky ARAGVI, na mieste, kadiaľ viedla nielen cesta do Ruska, ale i slávna Veľká hodvábna cesta.
Našou ďalšou zastávkou bude Gergetský kostol Svätej trojice, postavený v 14. storočí, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2170m! V tento deň uvidíme i slávnu Trusovskú dolinu a gruzínsko-ruskú hranicu. Prenocujeme v hoteli v Kazbegi.

5. deň:
Po raňajkách transfer do Kutaisi.
Spolu navštívime slávnu a turistami vyhľadávanú Jaskyňu Prométea, v ktorej bol podľa starogréckej mytológie prikovaný reťazami samotný Prométeus! Jaskyňa je najdlhšou na Kaukaze a jednoznačne patrí k najnavštevovanejším miestam v Gruzínsku.
Po spoločnom programe voľný čas na minutie posledných LARI a možnosť stráviť posledný večer v niektorej z fantastických gruzínskych reštaurácií pri tradičnom jedle a vínku, či prechádzka po starobylom KUTAISI. Nocľah v KUTAISI.

6. deň:
Po raňajkách transfer na letisko a odlet.


UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky na  už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.


V cene je zahrnuté:
• spiatočná letenka: Viedeň - Kutaisi - Viedeň vrátane všetkých poplatkov
• 1x príručná batožina do 10 kg s rozmermi maximálne 55 × 40 × 20 cm
• 5x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 5x kontinentálne raňajky (posledný deň balíček)
• prehliadka Gruzínska so sprievodcom
• prehliadky podľa programu bez vstupov
• zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.


Cena nezahŕňa:
• príplatok za jednoposteľovú izbu (100 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (cca 200 € za všetky vstupy, vrátane všetkých transferov)
• príplatok za transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava: cca 35 € podľa počtu záujemcov (nie je povinný)
• odporúčané vreckové min. 150 € na osobu

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »