Madeira - turistickými chodníčkami

Destinácia: Madeirské ostrovy (Portugalsko), Madeira ostrov
Kód zájazdu: 1074426
Cena od: 1 195 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

24.08.2020 8 dní 1 195 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Madeira patrí bezpochyby k najkrajším turistickým krajinám Európy. Relatívne malý ostrov je ako stvorený na pešie potulky – len samotný systém levád, čiže zavlažovacích kanálov vytesaných do skál, má dĺžku až dve tisíc kilometrov -  a mnohé stovky kilometrov z nich zároveň slúžia ako turistické chodníky. No nielen to – najvyšší vrchol Pico Ruivo má úctyhodných 1 862 metrov nad morom a peší výstup na jeho vrchol tesne po východe slnka, keď sa nad Atlantikom vznáša mystická hmla, patrí k unikátnym zážitkom. Aby sme si naše ciele vychutnali čo najlepšie, vo viacerých prípadoch budeme piknikovať priamo na vyhliadkových miestach na štarte!

PROGRAM ZÁJAZDU:
1. - 2. DEŇ  

Letecký presun na Madeiru, oboznamovacia prehliadka mesta Funchal, kde strávime 7 nocí.? Centrum mesta a kvitnúci park Santa Catarina, katedrála Sé a trh Mercado dos Lavradores. Lanovkou alebo sa dostaneme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad. Dole z kopca to ide najrýchlejšie s „babosas“, sánkami z prútených košíkov. Miestna atrakcia, ktorú nesmieme vynechať.

3. DEŇ  

Naberieme smer Santana, mestečka s typickými chalúpkami v tvare písmena A s typickou cˇerveno-modro-bielou farbu a spravidla slamenou strechu. V neďalekom Queimadas začína leváda Caldeirao Verde, prekrásna, vskutku zelená trasa s vyhliadkami na vysoké kopce, hlboký kaňon a dedinku Sao Jorge. Trasa je popretkávaná niekoľkými tunelmi a končí vyhliadkou na vysoký vodopád podajúci do kryštáľovej lagúny. Tu si doprajeme aj obedový piknik. Návrat do Funchalu so zastávkou v dedinke Faial, chúliacou sa pod masívnym bralom Orlej skaly týčiacou sa z Atlantiku do výšky takmer 600 metrov. Vyhliadka na najvyššie vrcholy ostrova z Levada Balcoes, ktorá vyúsťuje v srdci hôr.

4. DEŇ  

Dnes vyrážame skoro – leváda Rabaçal 25 Fontes  patrí k najkrajším, ale aj najnavštevovanejším,  preto je dôležité si privstať. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez fotogenickú náhornú plošinu Paul da Serra. Chodníčky sú úzke a veľkým skupinám prichádzajúcim po raňajkách je lepšie sa vyhnúť. Trasu obopnutú konármi nevysokých stromov, vedúcu do poetického cieľa „25 prameňov“ skombinujeme s levádou Risco, na konci ktorej padá mohutná kaskáda z výšky až 100 metrov a levádou Alecrim, popri ktorej zostúpime do údolia. Popoludní si urobíme výlet do oblasti Fanal, miesta neobvyklej krásy uprostred lesov laurissilva – niektoré stromy majú až 500 rokov! Zastávka na Bica do Cana – takto ľahko dostupný prvotriedny výhľad by ste tu ani nečakali.

5. DEŇ  

Čaká nás náročný, ale o to krajší  výstup – turistická trasa na najvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m), ktorá začína na parkovisku pri druhom najvyššom vrchu Pico do Arieiro (1 818 m). Má dĺžku 10 kilometrov a prevýšenie takmer 1200 metrov, je plná schodov, náročných stúpaní a klesaní, no aj neveriteľných vyhliadok  do údolí a kaňonov, na šíry oceán, roztodivné skalné útvary a majestátne okolité kopce.  Zo samotného vrchola sa nám naskytne 360 stupňová panoráma celého ostrova. Zaslúžený obed na pobreží. Pokračovanie severnou vyhliadkovou trasou až do Sao Vicente s vulkanickou jaskyňou a vulkanickým centrom, kde nám priblížia vznik Madeiry. Návrat do Funchalu so zastávkou na parádnej vyhliadke Serra de Água.

6. DEŇ  

Východ slnka a ranný piknik na vyhliadke Ponta do Rosto najvýchodnejšom cípe ostrova. Dvojhodinová túra Ponte de Sao Lourenço – neprekonateľná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.  Mimoriadny kontrast pokojných a búrlivých vôd oceánu a červených brál. Osvieženie v príjemnej zátoke.  Návrat späť si uľahčíme loďou, ktorá nás odvezie až do prístavu Quinta do Lorde.  Vyhliadka Pico do Fajo nad mestečkom Machico, kde sa ďalej necháme hýčkať skvelou kávou. Dnes na náš obdiv čakajú aj najkrajšie miesta západnej časti pobrežia. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba a snáď aj ducha Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas malˇovaním obrazov. Vyhliadka z útesov Cabo Girao, vysokých až 580 m. Výhľady na nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, ktoré na plošinkách útesu vybudovali húževnatí miestni roľníci. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblastˇ spätˇ do Funchal.

7. DEŇ

Prejazd na severnú trasu so zastávkou na vyhliadke Encumeada, odkiaľ je vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Dnes si doprajeme kúpanie a relax v prírodných bazénoch Seixal, ktoré zanovito súťažia s morskýmm prírodným kúpaliskom z vulkanických kamenˇov v Porto Moniz. Vodopád „Nevestin závoj“. Mestečko Achada da Cruz a lanovka vedúca na unikátnu Faja da Quebrada Nova, miniatúrne miesto oddeleného od okolia strmými útesmi, dostupné inak len strmým chodníčkom. Zastávka pri panoramatickej vyhliadke na maják Ponta do Pargo. Tu si môžeme dopriať aj príjemnú skorú večeru s výhľadom na slnko pomaly s a schyľujúce k západu..

8. DEŇ  

Odlet z Madeiry v ranných hodinách, prestup v Lisabone a podvečerný prílet do Viedne.


TURISTIKA   I   NÁRODNÉ PARKY   I   KULTÚRNE PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 8 osôb.


CENA ZAHŔŇA: 

Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE, vrátane batožiny do podpalubia, transfer BA-letisko-BA. Mikrobusovú dopravu podlˇa programu, ubytovanie v 3* hoteli. Raňajky v hoteli alebo formou pikniku. Vstup do tropickej záhrady. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: 

Lanovky. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: 

Letiskové a servisné poplatky 250 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,12 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 8,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »