Moskva a Petrohrad + Riga De Luxe - Poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1151972
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

1.deň:
dopoludnia odlet z Viedne do Rigy (hlavné mesto Lotyšska), transfer do centra, pešia prehliadka Riga Old Town (UNESCO) s miestnym sprievodcom (Hlavné námestie, kostol sv. Petra, Švédska brána, Radničné námestie, rižský hrad, opera) a navštívite katedrálu Rižský Dóm s jedným z najcennejších historických organov na svete. Návrat do hotela, večera a nocľah.

2.deň:
raňajkový balíček, transfer na letisko a odlet do Moskvy. Autobusová panoramatická prehliadka mesta, kde uvidíte Park víťazstva s pamätníkom venovaným víťazstvu Červenej armády v II. svetovej vojne. Jeden z najkrajších pohľadov na Moskvu sa vám naskytne z vyhliadky Vorobjove Gory (Vrabčie hory), odkiaľ uvidíte nielen štadión Lužniky, ale aj šesť zo siedmych „Stalinových sestier“ ako prezývajú mrakodrapy postavené Stalinom. Siedmou sestrou, ktorá bude priamo za vami, je Lomonosovova univerzita. Samozrejme neobídete Červené námestie a obchodný dom GUM, pozriete si Katedrálu Krista Spasiteľa a Katedrálu Vasilija Blaženého a prejdete sa po prospekte Arbat. Transfer do hotela autobusom, ubytovanie, večera a nocľah.

3.deň:
raňajky, celodenná prehliadka unikátneho moskovského Kremľa (palácový a chrámový komplex, Uspensky sobor, Blagoveščenskij sobor, Katedrála sv. Archanjela Michala s hrobkami cárskych rodín), najznámejšie delo (Car Puška) či 200 tonový zvon (Car Kolokol), navštívite aj Zbrojnicu s cárskymi pokladmi. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň:
raňajky, prehliadka svetoznámej Treťjakovskej galérie. Popoludní návrat do hotela metrom, pozriete si najkrajšie stanice a budete obdivovať ich výzdobu. Večera v hoteli, transfer autobusom na vlakovú stanicu a cesta nočným vlakom do Petrohradu.

5.deň:
ráno príchod do Petrohradu, raňajky v kaviarni, panoramatická autokarová prehliadka a ďalej navštívite Petropavlovskú pevnosť a katedrálu s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, Katedrálu sv. Izáka, Ermitáž a Zimný palác. Plavba po rieke Neva bude nezabudnuteľným zážitkom a uvidíte nádherné pamiatky mesta z inej perspektívy. Transfer do hotela, večera a nocľah.

6.deň:
raňajky, prehliadka bývalej rezidencie ruských imperátorov v Petrodvorci, uvidíte barokový Veľký Palác a nádherný park s fontánami (celkom 134). Najobdivovanejšou je Veľká kaskáda, ktorú tvorí 64 fontán, 3 vodopády a 225 sôch s ústredným súsoším Samsona zabíjajúceho leva. Ďalej navštívite Oranienbaum s Čínskym palácom a parkom a opevnené mesto Kronštadt, ktoré sa nachádza na ostrove vo Fínskom zálive. Návrat do hotela a večera. Výlet na známe nočné otváranie mostov a prechádzka po nábreží.

7.deň:
raňajky, prehliadka paláca a parku v Pavlovsku, letného sídla vladárov Carskoje selo, návšteva Paláca Kataríny I. s Jantárovou komnatou a parku. Transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom v 3* hoteli, 1 noc vo vlaku (lôžko v štvorlôžkovom kupé 2. triedy).

Stravovanie:
6 x polpenzia (raňajky a večere)..

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Riga, Riga - Moskva a Petrohrad - Viedeň

Ostatné:
doprava v Lotyšsku a v Rusku klimatizovaným autobusom, plavba po rieke Neva, prehliadky s miestnym sprievodcom a slovenským sprievodcom, program bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 300€. Balíček vstupov 145 €/ os., poplatok za vstupné víza do Ruskej federácie 70 €/os. (expresné vybavenie víz 105 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os. Na vyžiadanie dvojlôžkové kupé 1. triedy v nočnom vlaku - príplatok cca 75 €/os.

Poznámka:
Počas termínu označeného * zažijete jedinečné Biele noci v Petrohrade.

Oficiálna kategória:
***   

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »