Nepál - ve stínu Himalájí

Patan Kathmandu Deti sedi na ulici Kathmandu Boudhanath Stupa Bouddhanath Temple Patan Nagarkot Velke zlate sochy Avalokiteshvara Bandipur Sadhu a Pashupatinath
Destinácia: Nepál
Kód zájazdu: 1218110
Cena od: 1 700 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.11.2022 7 dní First Minute 1 700 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEŇ:

Odlet z Prahy do Nepálu


2. DEŇ

Prílet do hlavného mesta Kathmandu, vybavení potrebných colných formalít, transfer na hotel. Transfer do hotela, ubytovanie, voľno, popr. čas na masáž.


3. DEŇ
Dopoludnia prechádzka káthmándskými uličkami štvrte Thamel a potom návšteva kráľovského komplexu palácov na Durbar Square. Štvrť Thamel je jedno obrovské trhovisko, kde môžete kúpiť čokoľvek. Popoludní návšteva chrámového komplexu Pašupatinath, ktorý leží na brehu posvätnej rieky Bagmati. Chrám je dodnes miestom pohrebných obradov miestnych hinduistov, tzv. Ghat. Ďalej návšteva blízkej stupy Boudha, jednej z najväčších na svete, a priľahlého budhistického kláštora. Potom prejazd k Swayambhunath (UNESCO) - tzv. Opičí chrám na kopci nad mestom. Miesto je významným centrom nepálskeho budhizmu.


4. DEŇ

Transfer z Kathmandu do Pokhary. Pokhara (900 m nm) je jednoznačne najnavštevovanejším nepálskym mestom. Hovorí sa, že oblasť Pokhary patrí k jedným z najkrajších miest na svete. Prispieva k tomu predovšetkým úchvatné panorámu himalájskych osemtisícoviek nad mestom aj pôvabné jazero Phewa. Po príchode ubytovanie a voľno, možnosť prechádzky okolo jazera, jazda loďou po jazere, paragliding, jazda na bicykli, zipline.


5. DEŇ 

Ráno vychádzka na Sarangkot - kopec, ktorý sa týči nad mestom a jazerom cca vo výške 1500 m nm Z jeho úbočí sa vám odkryje panoráma skupiny veľhôr okolo Annapurny (8091 m). Himalájske osmitisícovce dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre - posvätné hory), pri dobrej viditeľnosti môžete uvidieť aj Dhaulagiri a Manaslu. Popoludní odporúčame zamieriť k vodopádom Devis Fall a priľahlému komplexu jaskýň Gupteshwor. Môžete sa tiež vydať k tzv. Pagode mieru, ktorá sa nachádza na kopci nad jazerom.


6. DEŇ

Odchod z Pokhary späť do Káthmándú. Po ceste zastávka v Bandipur - malom tradičnom mestečku, ktoré ponúka ako unikátnu zachovanou newarskou architektúru, tak aj výhľady na himalájske vrcholky. Za jasného počasia je možné kochať sa výhľadmi na Ganesh Himal, Himal Chula, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 7-8 hodín.


7. DEŇ

Celodenný fakultatívny výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot ponúka možnosť výhľadov na panorámu Himalájí (oblasť Everestu). Dostanete sa až do výšky 2150 metrov. Bhaktapur, ležiace cca 15 km východne od Kathmandu, je ďalším z bývalých kráľovských nepálskych miest. Centrum mesta sa po rozsiahlej rekonštrukcii zaradilo medzi skvosty svetovej chrámovej architektúry. Bhaktapur je významným strediskom rezbárske a hrnčiarske výroby, ktorú je možné sledovať priamo v uliciach mesta.


8. DEŇ

Dopoludnia návšteva Patanu. Patan je jedným z troch bývalých kráľovských nepálskych miest. Nachádza sa niekoľko kilometrov južne od Kathmandu. Centrom mesta je opäť Durban Square s hlavným chrámom Krishna, ktorý zdobí 21 vežičiek. Historické námestie je plné nádherných stavieb s vyrezávanými oknami a rímsami. V podvečer transfer na letisko a odlet z Kathmandu späť do ČR.


9. DEŇ 

Prílet do Prahy vo večerných hodinách.

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Kathmandu - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 6 nocí v hoteli *** / ****, 6x raňajky, 6x večeru, dopravu podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodca

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, prepitné, vízum (cca 30 USD, na letisko on arrival), vstupy (cca 50 EU / osoba)

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 50 EUR

Poznámka:
Minimálny počet účastníkov: 15
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 200 EUR)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: