Panama - Kostarika - Nikaragua

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113915
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy do Panama City. Po prílete a privítanie transfer do hotela, ubytovanie, voľný čas, nocľah.

2: PANAMA CITY - PANAMSkÝ PRIEPLAV
Raňajky. Program začneme dopoludňajšou okružnou prehliadkou hlavného mesta Panama City, ktoré je moderným, čistým a bezpečným mestom. Panama City bola založená v roku 1519 ako prvé "európske" mesto v Amerike a slúžila Pizarrovi k útokom na Inkov. Okrem moderného "downtownu", prístavu a mestských parkov, zavítame do historického centra mesta z koloniálnej éry. Obed v typickej miestnej reštaurácii. Ďalej nás cesta zavedie tiež k Panamskému prieplavu, ktorého stavba trvala 10 rokov a stojí tu ako pomník génia a ľudskej sily. Zavítame do turistického centra Miraflores, odkiaľ môžeme pozorovať lode v prieplavu. Popoludní návrat do mesta, nocľah.

3: GATÚN LAKE
Raňajky. Naozaj výnimočný celodenný výlet loďou na jazero Gatún Lake, ktoré vzniklo ako súčasť prieplavu zatopením lužných dažďových pralesov v centrálnej časti Panamy. Umelé jazero je ohromný ekopark s množstvom ostrovov, čo sú bývalé vrcholky kopcov. Sú porastené tropickou vegetáciou a žije tu veľký počet druhov vtáctva a zveri. Počas vašej plavby budete pozorovať nielen vtáky, opice a nespočetne množstvo rastlín, ale dostanete sa aj do tesnej blízkosti námorných lodí, ktoré sa jazerom plavia na ceste z Karibiku do Pacifiku alebo smerom opačným, obed na lodi v cene. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách, nocľah.

4: PANAMA CITY - SAN CARLOS
Raňajky. Ranný transfer na letisko v Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do La Fortuna, v oblasti vulkánu Arenal. Transfer potrvá cca tri hodiny. La Fortuna ponúka krajinu neobyčajnej krásy, ktorú tvoria husté lesy, lagúny, poľnohospodárske políčka, rieky a prírodné horúce pramene. Najväčším lákadlom je činná sopka Arenal týčiaca sa do výšky 1.657 m.n.m. Príjazd do hotela, ubytovanie, nocľah.

5: NP ARENAL - BALDI HOT SPRINGS
Raňajky. Návšteva oblasti vulkánu Arenal. Tento vulkán už viac ako štvrť storočia chrlí nepretržite lávu z pažeráka vo výške viac ako tisíc metrov nad okolitou krajinou. Jedinečný pohľad na činnú sopku obklopenú tropickým pralesom plným kvetov, vtákov a zvierat nenechá nikoho chladným. Romantický pohľad dokresľuje aj jazero Arenal, ktoré je súčasťou národného parku. Absolvujete krátky trekk pod sopku, všetko v bezpečnej vzdialenosti, ale po miestach, z ktorých je nádherný výhľad na vulkán i vodopády. Fakultatívne môžete zažiť aj trochu adrenalínu na lanách zavesených v pralese - spúšťanie na tzv. opičej dráhe. Laná sú dlhé od 200 do 800 m. V podvečer navštívime Baldi Hot Springs, čo sú kúpele s viac ako 30 bazénikmi prepojenými cestičkami a kaskádovitými vodopádmi, večera priamo v kúpeľoch, transfer do hotela, nocľah.

6: ARENAL – MONTEVERDE
Raňajky. Dopoludňajší program začneme transferom do Monteverde, ubytovanie v hoteli, popoludní návšteva národného parku Selvatura. Unikátne miesto, kde je v džungli natiahnutých 8 unikátnych mostov rôznych dĺžok (od 50 m do 170 m) vo výške do 60 metrov. Pozorovanie divokej prírody okolo, vhodné pre všetky vekové kategórie, návrat do hotela, nocľah.

7: MONTEVERDE
Raňajky. Poldenný výlet do rezervácie Santa Elena, ktorá je jednou z najznámejších rezervácií v oblasti Strednej Ameriky. Jedná sa o tropický dažďový prales vo výške 1.400 m.n.m. známy skoro sto percentnou vlhkosťou. Žije tu viac ako 450 druhov vtákov a jedná sa o veľmi autentické miesto. Popoludní nás čaká dvojhodinová prehliadka miestnej kávovej ekofarmy, kde sa zoznámime s pestovaním kávy a zároveň s kompletným procesom jej spracovania. Nasleduje návrat do hotela, nocľah.

8: GUANACASTE
Raňajky. Dopoludňajší transfer na severné pobrežie Tichého oceánu. Pôjdete krásnou divokou prírodou k najkrajším plážam Kostariky do letoviska Guanacaste. Popoludní budete mať dostatok času na relaxáciu na pláži, možnosť prenájmu kajakov. Večera, nocľah.

9: GUANACASTE - PEŇAS BLANCAS - GRANADA
Raňajky: Odchod k hraniciam s Nikaraguou. Po prekročení hranice v Peňas Blancas Vás čaká transfer do koloniálneho historického mesta Granada, ktoré leží na úpätí vulkánu Mombacho. Mesto je plné prekrásnych budov postavených v duchu kastílskych tradícií. Po ubytovaní nasleduje prehliadka mesta. Navštívite miestne pamiatky La Mercedes, Javelta a opevnený chrám San Francisco. Návrat do hotela, nocľah.

10: GRANADA - OMETEPE - GRANADA
Raňajky. Transfer k jazeru Nikaragua a odjazd loďou na ostrov Ometepe, ktorý pozostáva z vulkánov Concepcion a Maderas, týčiacich sa z vôd jazera. Návšteva mestečka Alta Gracia na ostrove, prehliadka kostola a návšteva múzea. Cestou do prístavu zastávka v prírodnej rezervácii Charco Verde. Plavba späť na pevninu, transfer do hotela, nocľah.

11: GRANADA -MANAGUA - VULKÁN A MARKET MASAYA
Raňajky. Transfer do mesta Managua, ktorá je hlavným mestom Nikaraguy. Mesto je umiestnené na južnom pobreží jazera Managua (tiež známe ako Xolotlan) a nachádza sa v nadmorskej výške 970 m.n.m. Krátka prehliadka mesta. Nasleduje odchod k prehliadke trhu Masaya Market, kde budete mať možnosť obdivovať remeselnú zručnosť miestnych umelcov. Pokračovanie k rovnomennému vulkánu, kde najprv uvidíte kráter Santiago, potom sa zoznámite s vulkanickými jaskyňami a ich obyvateľmi - tropickými netopiermi. Návrat do Granada v neskorých hodinách, nocľah.

12: MANAGUA - PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Poznámka:
pre vstup do Nikaraguy je nutné mať zabezpečené platné

cestovné poistenie
!

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami 1 x obed, 1 x večera
všetky transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR

odletovú taxu z Kostariky cca 29,- USD/osoba

turistickú taxu do Nikaraguy - 20,- USD/osoba (platí sa na mieste - pri vstupe do krajiny)

odletovú taxu z Nikaraguy - 25,- USD/osoba (platí sa na mieste - pri odlete z krajiny)  
fakultatívne výlety a vstupy

prepitné cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: