Petrohrad a Karélia + Riga De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1151988
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


1. deň:
odlet z Viedne do Rigy (Lotyšsko), poldenná prehliadka Starého mesta (UNESCO) s miestnym sprievodcom. Uvidíme Kostol sv. Petra a Kostol sv. Jakuba, Rižský Dóm so známym organom. Prejdeme okolo Prašnej brány k hradbám so Švédskou bránou ku Radničnému námestiu, Domu Černohlavcov, parlamentu a nádhernej Rižskej opere. Ubytovanie, večera, nocľah.

2. deň:
skoré raňajky v balíčku a odlet do Petrohradu. Transfer a prehliadka centra s miestnym sprievodcom začne na Nevskom prospekte cez Palácové námestie, navštívime Ermitáž a následne Katedrálu sv. Izáka. Prejdeme k pamätníku Petra Veľkého (Medený jazdec) a pochutíme si na skorej večeri. V podvečer nás čaká vlak Lastočka a po trase Murmanskej železničnej magistrály (cca 5 hod.) prídeme do Petrozavodska (metropola Republiky Karélia), ležiaceho na západnom brehu Onežského jazera. Ubytovanie v hoteli a nocľah.

3. deň:
po raňajkách nás čaká prehliadka centra Petrozavodska a výlet na ostrov Kiži s miestnym sprievodcom. Petrozavodsk založil v roku 1703 cár Peter Veľký, ktorého socha dotvára atmosféru prístavu a pobrežnej promenády. Tu môžete v stánkoch ochutnať povestný osviežujúci kvas a pirôžky. Predpoludním sa preplavíme cez Onežské jazero na ostrov Kiži, kde sa zachoval vzácny súbor viac než 70 sakrálnych stavieb (UNESCO). Najznámejším je drevený Kostol Premenenia (z roku 1714), ktorý obdivujú milovníci umenia z celého sveta. Unikátnych je jeho 22 cibuľovitých kupol a tajomná posvätná atmosféra. Môžeme tiež vidieť skanzen historických stavieb z celej Karélie. Večer návrat loďou do Petrozavodska, večera a nocľah.

4. deň:
raňajky, celodenný výlet s miestnym sprievodcom za nádhernou prírodou Karélie. Začneme pri vodopáde Kivač s poetickým názvom „severský bohatier“ a prechádzkou po parku a malom skanzene v čarokrásnej severskej prírode. Po spoločnom obede budeme pokračovať do letoviska Marcialne Vody (prvé ruské letovisko založené v roku 1719 Petrom Veľkým) kde ochutnáme liečivú vodu z 3 prameňov. V Petrozavodsku nás čaká Centrum šungitu (kombinácia múzea, šungitovej produkcie a oddychu). Tu navšívime šungitovú jaskyňu a predajňu s výrobkami zo šungitu. Šungit je čierny, lesklý nekryštalický mineraloid, obsahujúci až 98 % uhlíka a jeho najväčšie ložiská sú práve v Karélii. Vek šungitu sa odhaduje na 2 miliardy rokov, jeho vlastnosti nie sú stále dostatočne objasnené a pripisujú sa mu liečebné účinky. Skorá večera v hoteli a cesta vlakom do Petrohradu (príchod o 23:00). Ubytovanie a autobusový výlet na nočné otváranie mostov na rieke Neva. Návrat do hotela a nocľah.

5. deň:
raňajky, odchod autobusom na prehliadku Petrodvorca, ktorý si prezrieme s miestnym sprievodcom. Tento palácový a parkový komplex mnohí nazývaju „ruským Versailles“ bol letnou rezidenciou Petra Veľkého. Navštívime barokový Veľký palác a lahôdkou bude prechádzka v unikátnom parku s fontánami. Nádherná je Veľká kaskáda pozostávajúca z 225 sôch, 64 fontán a 3 vodopádov. Napoludnie transfer na letisko a následne odlet do Viedne.

Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC), z toho 1 x v 3* hoteli v širšom centre Rigy, 2 x v 4* hoteli na brehu Onežského jazera na okraji Petrozavodska a 1 x v 3* širšom centre Petrohradu.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky a večere s nápojmi – minerálka, káva/čaj) a obed pri vodopáde Kivač.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Riga, Riga – Petrohrad a Petrohrad – Viedeň (s prestupom v Rige).

Ostatné:
doprava podľa programu, loď z Petrozavodska na ostrov Kiži a späť, vlak z Petrohradu do Petrozavodska a späť, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 220 €/os., Balíček vstupov 120 €/os, vstupné víza do Ruska 70 €/os. (expresné vybavenie víz 105 €/os.), transfer z Bratislavy 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***   

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »