Pobaltie - Litva, Lotyšsko, Estónsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 961184
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.deň:
 odlet z Viedne, prílet do Vilniusu, spoločný transfer z letiska do hotela, ubytovanie, prechádzka mestom, nocľah.

2.deň:
 raňajky, prehliadka historického centra mesta Vilnius (UNESCO) – barokové uličky starého mesta, Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežou a sochami litovských kniežat. V meste sa nachádza aj množstvo kostolov, medzi ktorými sa vyníma tehlový kostol sv. Anny. V popoludňajších hodinách presun do bývalého hlavného litovského mesta Trakai, postaveného v malebnej oblasti jazier a na ostrov k rozprávkovému tehlovému hradu, ktorý bol kedysi sídlom litovských kniežat. Návrat na ubytovanie.

3.deň:
 raňajky, odchod k mestečku Šiauliai, kde sa nachádza najvyhľadávanejšia zaujímavosť Litvy, Hora krížov, s desiatkami tisíc krížov  rôznych tvarov a veľkostí ako dojímavý cieľ pútnikov z celého sveta. V poludňajších hodinách odjazd do hlavného mesta Lotyšska, Rigy, ubytovanie a v podvečerných hodinách prechádzka centrom mesta.

4.deň:
 raňajky, prehliadka Starého mesta s románskou monumentálnou katedrálou, rižským zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta, domu Černohlavcov a ďalších historických budov. Odchod k západnému pobrežiu Estónska, návšteva najväčšieho západoestónskeho súostrovia. Presun trajektom na ostrov Muhu a ďalej na ostrov Saaremaa, ubytovanie v hlavnom meste ostrova Kuressaare.

5.deň:
 raňajky, hlavným cieľom dňa je najväčší estónsky ostrov Saaremaa, nazývaný aj ostrov chleba, piva a veterných mlynov, ktoré je možné vidieť na kopci veterných mlynov, Angla. Prehliadka asi 100 m širokého kráteru po meteorite u Kaali, ktorý patrí k najväčším európskym kráterom. Prehliadka starobylého hlavného mesta Kuressaare, kde možno obdivovať stredoveký biskupský hrad, ktorý patrí k najväčším v Pobaltí a krásne pobrežné scenérie. Popoludní návrat na ubytovanie a individuálne voľno.

6.deň:
 raňajky, odchod trajektom na pevninu a presun do hlavného mesta Estónska. Prehliadka mesta Tallinn – Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament a vláda, katedrála Alexandra Nevského, Dolné mesto s gotickou radnicou zo 14. storočia a množstvom kupeckých domov, ubytovanie a možnosť večernej prechádzky mestom.

7. deň:
 raňajky, presun na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Park je preslávený nielen nádhernou prírodou s lesmi, zátokami a polostrovami, ale aj historickými budovami a rybárskymi dedinkami. Návšteva typického šľachtického sídla Palmsee Manor a za pekného počasia aj prechádzka miestnou divokou krajinou. Zastávka v dedinke Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývaná aj dedinka kapitánov. Možnosť prechádzky pozdĺž pobrežia k bludným kameňom resp. návšteva Morského múzea. Popoludní návrat do Tallinnu a návšteva barokového paláca Kadriorg s krásnymi kvetinovými záhradami, ktoré nechal začiatkom 18. storočia postaviť ruský cár Peter Veľký pre svoju ženu Katarínu I. Večer návrat na ubytovanie.

8.deň:
 raňajky, spoločný transfer z hotela na letisko, odlet z Tallinnu, prílet do Viedne.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »