Surinam - Fr. Guyana - Curacao

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113960
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - SURINAM
Odlet z Prahy do Surinamu. Transfer do hotela, voľný čas. Iste ostane chvíľka času na jeden večerný drink vynikajúceho miestneho rumu v jednom z vyhlásených barov na brehu mora.

2: PARAMARIBO
Raňajky, nasleduje prehliadka hlavného mesta, ktoré je prakticky celé postavené z dreva, unikát a dedičstvo UNESCO. Holanďania priniesli do džungle svoju, ale aj indonézsku kultúru. Mesto sa preslávilo jedinečnou zmesou národností a rás. Žijú tu indiáni, Číňania, Indovia, Holanďania a kreoli v hlbokej tolerancii a rešpekte. To možno pozorovať aj na rôznorodosti pamiatok. Nájdete tu synagógu (Židia sem boli z Európy vyhnaní v 16. storočí) vedľa mešity, ďalej krásny drevený katolícky kostol svätého Petra a Pavla, ktorý je zároveň najväčšou drevostavbou v Južnej Amerike. Navštívime tiež pevnosť Fort Zeeland. Večer môžeme spoločne navštíviť niektorú z vynikajúcich indických reštaurácií alebo tradičnú krčmičku. Toto mesto si Vás ihneď získa a je úplne výnimočné.

3: NP BROWNSBERG
Raňajky, nasleduje celodenný výlet do Národného parku Brownsberg. Cesta z hlavného mesta nie je dlhá a divoká príroda Južnej Ameriky je tu na dosah. Navyše Vás miesto ohromí svojím pokojom. Výhodou je tiež pomerne ľahký trekking, nemusíte sa báť náročnosti. Ako bonus ku krásnej prírode je tu kúpanie vo vodopádoch a fantastické výhľady do okolia. Večer návrat do Paramariba. Nocľah.

4: DANTE BAI - LEONSBERG
Raňajky. Odchod do dediny Danta Bai, ktorá leží na brehu horného toku rieky Surinam. Počas plavby po rieke uvidíte, ako prebieha bežný život miestnych obyvateľov, ktorí trávia väčšinu dňa rybolovom, výrobou drevených kanoe či šitím odevov. Popoludní odchod do Leonsbergu, odkiaľ sa vydáte pozorovať delfíny hrajúce sa vo vlnách pri západe slnka. Návrat do Paramariba.

5: SURINAM - FRANCÚZSKA GUYANA
Raňajky, odchod loďou cez rieku Marowijne do Francúzskej Guyany. Po preplávaní rieky sa zastavíme v pohraničnom meste St. Laurent du Maroni. Práve z tohto miesta prichádzali do kolónie trestanci. Pokračovaním do mesta Kourou. Ubytovanie, voľný čas, nocľah.

6: KOUROU - OSTROVY SPÁSY
Raňajky v hoteli a skoro ráno odchod do Kourou - mesta, ktoré pozná celá Európa. Práve tu leží kozmodróm Európskej vesmírnej agentúry. Sprievodca Vás zoznámi s históriou francúzskych a európskych vesmírnych letov. Pokračovať budeme v plavbe loďou na Ostrovy spásy. Boli tak pomenované preto, že sa tu osadníci zachránili pred maláriou, a tiež pred miestnymi indiánmi. Ďalšia história miesta už tak veselá nie je. Vznikla tu totiž prvá trestanecká kolónia v réžii Francúzov. Kto potom nepozná príbeh "Motýlika"? Ostrovy sú tri - Diablov ostrov, Ostrov svätého Jozefa a Kráľovský ostrov. Prejdeme sa opustenými väzenskými kobkami, v úplnom tichu, s úžasnou atmosférou, ohromný zážitok. Obed na ostrove, odvážnejší jedinci sa môžu vykúpať, ak im nevadí občasná prítomnosť žralokov. Odchod do Cayenne, nocľah.

7: CAYENNE
Raňajky v hoteli. Prehliadka mesta Cayenne, ktoré je administratívnym a obchodným centrum Francúzskej Guyany. Medzi zaujímavosti mesta patrí pevnosť CEPERO, námestie Leopold Heder, Grenoble, des Palmistes, koloniálne nemocnice, múzeum a radnica. Ďalej môžete navštíviť miestny trh, kde je možnosť nákupov. Večera, nocľah v Cayenne.

8: CAYENNE - CAW
Raňajky v hoteli. Fakultatívne možnosť celodenného výletu do prírodnej rezervácie v Kaw. Bude Vás čakať prechádzka v typickej kánoe tzv. Piroque po rieke Kaw, ktorá preteká touto rezerváciou. Rezervácia je rajom vtákov. Môžete tu uvidieť veľké volavky, kormorány, papagáje, lyžičiara ružového, Anhinga amerického a ďalšie druhy brodivého vtáctva. Návrat do Cayenne.

9: CAYENNE - PARAMARIBO
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Paramariba. Po prílete presun do hotela, ubytovanie a voľné popoludnie na relaxáciu alebo nákup suvenírov.

10: PARAMARIBO - CURACAO
Raňajky. Transfer na letisko a odlet na ostrov Curacao. Odchod do hotela, ubytovanie. Curacao je ostrov pokoja, mieru a pohody. Ostrov, ktorý nikdy nepoznal vojny, tajfúny, tornáda či iné živelné pohromy, rovnako ako smog.

11: WILLEMSTAD
Po raňajkách krátka prehliadka Willemstadu, ďalej návštevou vyhliadkového miesta Sein Post Hill, Punda, jaskyne Boca Tabla, dedinky West Point. Počas okružnej jazdy ostrovom budete mať možnosť si zaplávať v zálive Knip a voľný čas na obed v reštaurácii Jaanchi 's (obed nie je v cene). Popoludní návrat do hotela. Nocľah.

12 - 13: CURACAO
Pobyt na ostrove, relaxácia. Ako už to u väčšiny karibských ostrovov býva, hlavným lákadlom sú tu biele vyhladené pláže s modrasto priezračnou morskou perinou. Ani Curacao nie je výnimkou. Tento vápencový ostrov leží blízko pobrežia Venezuely a patrí do ostrovnej skupiny Holandských Antíl.

14: CURACAO - PRAHA
Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Cayenne - Caracas - Praha miestne prelety

13 x nocľah v 3 * hoteloch počas okruhu s raňajkami

sprievodcu CK
všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy podľa programu

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 529,- EUR/osoba
víza (Surinam 2x25,- USD - možnosž zakúpenia priamo na mieste)
sprepitné miestnym vodičom a sprievodcom
fakultatívne výlety mimo program
poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,56 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »