Toulky za Polárním kruhem + Lofoty a Vesterály

SEVER SEVER SEVER SEVER SEVER SEVER SEVER
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1218134
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:
TRASA ZÁJAZDU: Rovaniemi • polárny kruh • dediny Santa Clausa • Cesta sobov • Nordkapp • Alta • Tromso • Vesterály a Lofoty • Moskenes • Bodo • Laksfossen • Trondheim


1. DEN

Odlet z Prahy do Rovaniemi. Transfer do hotela. Nocľah.


2. DEN 

Raňajky. Krátka prehliadka mesta moderne vybudovaného po úplnom zničení za druhej svetovej vojny a návšteva Arktického centra. Prejazd na polárny kruh do dediny Santa Clausa, kde ho môžete osobne navštíviť a napísať vianočné poštu. Po prekročení polárneho kruhu povedie trasa pôvabnou laponskou krajinou tundry, močarín a jazier cez NP Urho Kekkonena. Po prehliadke bane na ametysty Lampivaara prejazd cez Saariselkä do Inari. Nocľah.


3. DEN

Raňajky. Prehliadka skanzenu a múzea sámské kultúry Siida v Inari, prejazd do "Laponskej metropoly" a sídla laponského parlamentu nórskeho Karasjok. Po krátkej prehliadke zamieri naše putovanie ďalej na sever "Cestou sobov" vedúci rozprávkovou krajinou tundier a strmých hôr k Porsangerskému fjordu do Olderfjordu, ubytovanie . Po večeri pôjdeme do Kafjordu a podmorským tunelom do Honnigsvagu na ostrove Mageroya, a ďalej až do najsevernejšieho kúta starého kontinentu Nordkappu, z ktorého je nezabudnuteľný pohľad na oceán a nočné slnko, ktoré tu v lete nezapadá. Zvyčajne je tu hmla alebo dážď, vietor a teplota okolo 6 ° C. Čakanie na slnko si spríjemníme prehliadkou Nordkapphalen, panoramatickým filmom, hrejivým drinkom či nákupy alebo písaním pohľadníc. Okolo polnoci odchod späť na ubytovanie. Nocľah.


4. DEN

Raňajky. Jazda divokou krajinou so stádami sobov k malebnému Altafjordu do mestečka Alta. Cieľom našej návštevy je prírodný múzeum s unikátnymi prehistorickými skalnými rytinami (UNESCO). Pozdĺž fjordov Nórskeho mora as využitím prievozu prejdeme do hlavného mesta európskeho severu Tromso, presláveného ako základňa polárnych výprav. Nocľah.


5. DEN

Raňajky. Po krátkej prehliadke Tromso a katedrály Severného ľadového oceánu pôjdeme krajinou s veľkolepými prírodnými scenériami k lososie rieke Malselv. Jej mohutnosť budeme obdivovať pri perejách Malselvfossen. Pokračujeme ďalej na juh k Ofotfjordu na dohľad najdôležitejšieho prístavu severu Narviku, toľko známeho z dejín II. svetovej vojny. Naše putovanie po kúzelnom súostroví Vesterály a Lofot začne prejazdom mosta Tjelsundbrua z pevniny na ostrov Hinnoya a ďalej do Harstad, hlavného mesta Vesterály. Nocľah (2 noci).


6. DEN

Raňajky, voľný deň. Dnešný deň môžete venovať odpočinku a prehliadke Harstad alebo sa fakultatívne zúčastniť celodenného výletu do Andenes na ostrove Andoya na veľrybie safari - výletu loďou za pozorovaním morských vtákov, tuleňov a veľrýb k podmorskému Bleik Canyonu. Po safari návrat späť do hotela. Nocľah.


7. DEN

Raňajky. Dnes opustíme Vesterály, a vydáme sa na Lofoty. Popoludní máte možnosť fakultatívneho výletu loďou na ostrov Austvagoya zo Svolvaeru do rozprávkového Trollfjordu (cca 3,5 hod.), Krátka prehliadka centra lofotského súostrovia Svolvaeru či niektorá zo zaujímavých turistických trás v okolí umožní aktívne stráviť dnešnej popoludnie. Po návrate z Trollfjordu pokračujeme na ostrov Vestvagoya, návštevou Lofot Viking Múzeum v Borga sa vrátime o pár storočí späť v čase. Príchod na ubytovanie. Nocľah.


8. DEN

Včasné raňajky. Ranná návšteva typickej rybárskej osady malebného Nusfjord patriaceho k najkrajším na Lofotech. Dopoludnia plávame z Moskenes späť na pevninu do Bodo (cca 4 hod). Cestou pozdĺž Saltfjordu Zhliadneme povestné morské viery Saltstraumen. Zastavíme sa na polárnom kruhu a prídeme na ubytovanie do Mo i Rana. Nocľah.


9. DEN

Raňajky. Dnes nás čaká celodenný prejazd ďalej smerom na juh s krátkymi zastávkami. Prejdeme pod horským sedlom Korgfjellet s nádhernou vyhliadkou na horské štíty a časť ľadovca Okstibreen, zastavíme sa pri Burácajúce vodopádov Laksfossen. Naša trasa povedie okolo jazera Snasa do historickej osady Stiklestad. Tu padol r. 1030 kráľ Olaf II. Haraldson v boji proti vojsku pohanských sedliakov. Dojazd do Trondheimu. Nocľah (2 noci).


10. DEN

Raňajky. Prezrieme si prvé kráľovské mesto Nórska Trondheim. Uvidíte napr. Korunovačné katedrálu Nidarosdomkirke, klenotnicu s korunovačnými klenotmi, arcibiskupský palác, staré mesto, interiér kráľovského paláca Stiftsgarden, pevnosť Kristianfestning nad mestom, prístav ai. Popoludní voľný program v Trondheime. Nocľah.


11. DEN

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov: 25

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha-Rovaniemi a Trondheim-Praha s prestupmi, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfery letisko - hotel - letisko, doprava klimatizovaným autokarom, trajekty v Nórsku podľa programu, plavbu Moskenes-Bodo, vstup na Nordkapp, 10 nocí vo 2lôžkovej izbe v hoteloch ** / ***, 10x raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, vstupy cca 42 EUR a 950 NOK,), výlet na veľrybie safari - plavba cca 3-5 hodín za cca 1 100 NOK, lodný výlet do Trollfjordu cca 750 NOK

Poznámka v prípade nepriaznivého počasia môžu byť fakultatívne výlety loďou na veľrybí safari a do Trollfjordu zrušené - rieši sa aktuálne na mieste

Príplatok:

Fakultatívne príplatky: 10x večera (9 790 Sk), 1lôžková izba (11 990 Sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: