Z Machu Picchu do Ria

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1263918
Cena od: 4 559 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.10.2023 12 dní First Minute 4 559 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA
Odlet z Prahy (Viedne), prílet do Lima. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah.

2: LIMA
Celodenná prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima (UNESCO), kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom aj po štvrti Miraflores. Vedľa koloniálnej architektúry tu nájdete aj moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Prezriete si katedrálu, kostol s kláštorom Santo Domingo, múzeum Larco a tiež pyramídu Huaca Pucllana z nepálených tehál. Návrat do hotela, nocľah v Lima.

3: LIMA – CUSCO – POSVÄTNÉ ÚDOLIE
Ráno transfer na letisko a prelet do mesta Cusco (UNESCO). Nasleduje cesta do Posvätného údolia s výhľadmi na zasnežené vrcholky Ánd. Návšteva indiánskej dedinky Chinchero, ktorá je známa pestrofarebným trhom a nádhernými textíliami. Popoludní potom chrámový komplex Ollantaytambo s pôvodnou dedinou Inkov neďaleko rieky Urubamba. Po prehliadke sa presuniete vlakom pod Machu Picchu do dediny Machu Picchu Pueblo (predtým Aquas Calientes). Ubytovanie a nocľah.

4: MACHU PICCHU – CUSCO
Skoro ráno transfer autobusom k bránam Machu Picchu (UNESCO). Čaká Vás nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov uprostred hôr a džungle. Spoločne so sprievodcom navštívite námestie, všetky svätyne, observatória, terasy aj obytné budovy. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Cusco. Nocľah v Cusco.

5: CUSCO
Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco (alebo tiež Qosqo) znamená v kečuánčine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Obdivovať tu budete najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, chrámový komplex Coricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Ďalej navštívite aj mohutnú pevnosť Sacsayhuaman a sochu bieleho Krista, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah v Cusco.

6: CUSCO - FOZ DO IGUACU
Transfer na letisko, odlet do Foz do Iguacu. Transfer do hotela vo Foz do Iguacu, nocľah.

7: VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTÍNSKEJ STRANY – SÚTOK RIEK PARANÁ A IGUACU
Prehliadka vodopádov Iguacu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu - k "Diablovej tlame", kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo majestátnych vodopádov. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej aj hornej časti. Pôvabná dúha klenúca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Po neskorom obede sa presuniete k sútoku riek Paraná a Iguacu na hraniciach Brazílie, Argentíny a Paraguaja. Návrat do hotela, nocľah.

8: VODOPÁDY IGUACU Z BRAZÍLSKEJ STRANY – PRIEHRADA ITAIPÚ
Prehliadka vodopádov Iguacu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m. Fakultatívne vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi, alebo tiež jazda terénnym vozidlom s následnou plavbou tryskovým motorovým člnom pod vodopádmi Iguacu. Nasledovať bude výlet k jednému z technických divov sveta, priehrade Itaipú, ktorou sa pri maximálnom vyťažení prevalí 40 x viac vody, než vodopádmi Iguacu. Návrat do hotela a nocľah vo Foz do Iguacu.

9: FOZ DO IGUACU – RIO DE JANEIRO
Ráno transfer na letisko a prelet do Rio de Janeiro. Transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní výlet k jednému zo symbolov Ria - svetoznámej Cukrovej homole. Začnete prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca a ďalšou kabínkovou lanovkou dôjdete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na najkrajšie mesto sveta. Nocľah v Rio de Janeiro.

10: RIO DE JANEIRO
Dopoludňajší výlet k soche Krista Vykupiteľa, ďalšiemu symbolu Rio de Janeiro. Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas prídete na úpätí hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Ďalej prehliadka centra mesta. Popoludní voľný program, možnosť relaxácie na jednej z pláží (Copacabana alebo Ipanema). Nocľah v Rio de Janeiro.

11: RIO DE JANEIRO - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Dopoludnia voľno, popoludní odchod na letisko, odbavenie a odlet s prestupom do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety a letiskové poplatky
10 x nocľah v 3 * a 4 * hoteloch s raňajkami
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR
fakultatívny vstup na Huyana Picchu, nutné objednať v predstihu, platba na mieste sprievodcovi 15, - USD. Tento vstup povoľuje počas vyhradeného času opustiť areál Machu Picchu a znovu sa vrátiť
fakultatívny vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi Iguacu (10 minút letu: cca 125, - USD / osoba)
fakultatívna jazda terénnym vozidlom s následnou plavbou tryskovým motorovým člnom pod vodopádmi Iguacu (cca 70, - USD)
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: