Arménsko - 5 dní v krajine na "streche sveta"

Destinácia: Arménsko
Kód zájazdu: 1246875
Cena od: 449 €
Príplatky od: 200 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.03.2023 5 dní 449 € +200 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazduArménsko – krajina na Kaukaze s bohatou históriu, ktorá sa vám zapáči na prvý pohľad. A arménske jedlo a koňak váš „zážitok “ ešte podčiarknu. Arménsko a jeho kultúra sú priam "vytesané" do horskej krajiny. Nájdete tu antický chrám, stredoveké kamenné kostoly či starodávne jaskynné osídlenia, ale aj vysokohorské kláštory a pevnosti.
Poďte s nami objavovať jednu z najstarších kresťanských civilizácii na svete.

PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň
Odlet na zájazd z Viedne
Prílet do Jerevanu, ubytovanie sa v hoteli.

Jerevan - prehliadka mesta

Jerevan, hlavné mesto Arménska, vznikol ako malá osada na brehu rieky Hrazdan pred viac ako 2800 rokmi. Moderný Jerevan je však viac než len mesto so starobylou kultúrou. Turistom sa predstaví svojou príjemnou atmosférou, chutnou kuchyňou, historickými pamiatkami, ale aj príkladmi modernej architektúry.
Počas exkurzie po centre mesta uvidíme najväčšiu arménsku katedrálu sv. Gregora Osvietiteľa, budovu Opery, Modrú mešitu, park 2800. výročia Jerevanu, terasovitú monumentálnu Kaskádu s vyhliadkami na mesto, pamätník arménskej genocídy a ďalšie pamiatky.

2. deň
Jazero Sevan, kláštor Sevanavank, Dilidžan
Po raňajkách začneme objavovať Arménsko - vyberieme sa na sever krajiny. Tu je modrooká kráska Kaukazu – jazero Sevan. Sotva sa nájde niekto, koho by krása tohto horského jazera nenadchla. Okrem toho sa tu nachádza jeden z najvýznamnejších kláštorov Arménska – Sevanavank s jeho nádhernými výhľadmi na jazero.
Ďalej navštívime Dilidžan, ktorý je pre svoju krásnu prírodu jedným z najvyhľadávanejších miest oddychu miestnych obyvateľov. Pre svoje lesy a hory dostal Dilidžan názov Arménske Švajčiarsko.
Poslednou zastávkou štvrtého dňa budú najvýznamnejšie kláštory stredovekého Arménska – Hagharcin a Gošavank.
Večer návrat do hotela.

3. deň
Kláštory Chor Virap a Noravank a degustácia arménskych vín v dedinke Areni

Dnes budú naše kroky smerovať na juh. Navštívime kláštor Chor Virap, ktorý je hlavným symbolom prijatia a šírenia kresťanstva v Arménsku. Odohrávali sa tu najvýznamnejšie udalosti raných arménskych dejín. Z kláštora sa nám otvára nádherný výhľad na legendárny biblický vrch Ararat.
Neďaleko kláštora Chor Virap, na okraji úzkej kľukatej rokliny, sa nachádza ďalší kláštor Noravank. Súčasťou kláštora, ktorý je obklopený strmými červenými útesmi, je jedinečný dvojposchodový kostol Svätej Matky Božej.
Po kláštoroch je čas vychutnať si dobré arménske víno. Navštívime obec Areni (práve v tejto oblasti rastie lokálna odroda viniča Areni), kde sídli množstvo malých a stredných vinárstiev. V jednom z nich nás čaká komentovaná prehliadka s degustáciou.

4. deň
Antický chrám Garni, kláštor Geghard (UNESCO)
Iba 28 km od Jerevanu v obci Garni sa nachádza antický chrám v iónskom slohu. Je to jediná antická stavba s kolonádou na území Arménska. Chrám v Garni bol postavený pravdepodobne v roku 77 n. l. ako chrám slnečného boha Mihira. Podľa inej hypotézy ale išlo o hrobku a vďaka tejto skutočnosti stavba po prijatí kresťanstva v Arménsku unikla ničeniu pohanských chrámov. Chrám bol zničený počas zemetrasenia v roku 1679, k jeho obnove došlo v rokoch 1969-1975.
Kláštor Geghard sa spomína už vo 4. st., ale jeho hlavná kaplnka bola postavená až v roku 1215. Kláštorný komplex tvoria kaplnky a hrobky, z ktorých je väčšina vytesaná do skaly horského masívu. Názov Geghard v preklade z arménčiny znamená oštep a je pripomienkou toho, že sa tu po stáročia uchovávala kopija, ktorou bol podľa legendy zranený Ježiš Kristus. Kláštor je jednou z arménskych pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
A večer sa ešte naučíme piecť tradičný arménsky chlieb – lavaš.

5. deň

Odlet domov

Ráno sa odubytujeme z hotela a čaká nás už iba transfer na letisko a odlet do Viedne.


Cena zahŕňa
spiatočnú medzinárodnú letenku Viedeň-Jerevan
1 ks príručnej batožiny do 10 kg (55x40x20 cm) a 1 ks malej príručnej batožiny (35x20x20 cm)
4x ubytovanie (3* hotel) s raňajkami, Pri zájazde v termíne 18.10.-23.10.2022 5x ubytovanie (3*hotel) s raňajkami 
transfery z/na letisko v Jerevane,
transfery počas programu zájazdu,
vstupné do múzeí počas programu,
workshop – pečenie arménskeho chleba
degustáciu vín,
slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii,
poistenie CK voči úpadku.

Cena nezahŕňa
podpalubnú batožinu do 20 kg
poistenie účastníkov zájazdu – vieme zabezpečiť v CK. Sme zmluvný partner Uniqa pojišťovny, a.s.:
 - cestovné poistenie – poistenie liečebných nákladov (vzťahuje sa aj na Covid-19)
 - poistenie storna zájazdu,
 - pripoistenie PANDÉMIA,
transfer na / z letiska Viedeň;
príplatok za jednolôžkovú izbu;
možnosť ubytovania v izbe vyššieho štandardu, resp. v 5* hoteli podľa požiadaviek a aktuálnej ponuky;
všetko, čo nie je zahrnuté v časti „cena zahŕňa“.

Doplňujúce informácie:
Zájazd začína a končí na letisku Viedeň-Schwechat.
CK nezodpovedá za prípadné zmeny letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom.
CK ma3oska travel si vyhradzuje právo na úpravu termínov v dôsledku zmeny letového poriadku letovej spoločnosti a právo na zmenu poradia dní/programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10 osôb

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: