Normandia a Bretónsko

Normandia a Bretónsko, poznávací zájazd Locronan, Francúzsko Rouen, Francúzsko Štrasburg, Francúzsko Mont Saint Michel, Francúzsko Rouen, Francúzsko Normandia a Bretónsko, poznávací zájazd Normandia a Bretónsko, poznávací zájazd
Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1304538
Cena od: 1 659 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.10.2024 7 dní First Minute 1 659 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový letecký zájazd

Perex:
Normandia a Bretónsko – dva z najkrajších regiónov Francúzska. Už roky, ruka v ruke, vedľa seba kráčajú a ponúkajú svetu nielen krásne mestečká, románske a gotické katedrály, stredoveké hradby, ale aj stovky kilometrov fascinujúceho pobrežia s farebnými žulovými skaliskami a rybárskymi dedinkami. Krajina, ktorá učarovala francúzskym maliarom, určite očarí i Vás.

Program:
1. deň:
V ranných hodinách transfer na letisko Schwechat, odlet do Paríža. Presunieme sa do centra Paríža, kde absolvujeme plavbu loďou po Seine (fakultatívne), počas ktorej si vychutnáme prehliadku Paríža z inej, veľmi zaujímavej perspektívy. Uvidíme Eiffelovu vežu, múzeum Orsay, Louvre, ostrov Ile de la Cité s katedrálou Notre Dame a ďalšie pamiatky. Po vylodení sa prejdeme na ulicu Champs Elysées a prezrieme si zblízka Víťazný oblúk. Následne sa presunieme na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Prehliadka Rouen – rodného mesta francúzskych klasikov Flauberta a Corneilla a zároveň mesta, v ktorom bola na námestí Place du Vieux Marché upálená Jana z Arku. Prehliadka historického centra vrátane Múzea Jany z Arku, gotickej katedrály Notre Dame, ktorá patrí k najkrajším francúzskym pamiatkam a určite neobídeme ani starobylú uličku Rue du Gros – Horloge. Na Alabastrovom pobreží sa pokocháme pohľadmi na útesy vytvárajúce jedinečné skalné brány, tunely či ihly v mori. Ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, prejazd Le Pont de Normandie, fantasticky riešený most, ktorý patrí k unikátnym technickým a architektonickým zázrakom, zastávka v stredovekom rybárskom mestečku Honfleur, ktoré si za predlohu vybrali mnohí francúzski impresionisti. Pokračovanie pobrežím do oblasti vylodenia spojeneckých vojsk v roku 1944 (Deň D). Značný úsek pobrežia sa stal dejiskom jedinečnej vyloďovacej operácie spojencov. Návšteva mestečka Arromanches, miesta vylodenia britských jednotiek, s veľkým múzeom, názorným prehľadom a priebehom jednotlivých operácií. Krátka zastávka v Caen, kde sa nachádza pamätník vylodenia, prechádzka historickým centrom. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, prehliadka jednej z najnavštevovanejších turistických atrakcií - kláštora z 8. stor. Mont Saint Michel (UNESCO) umiestneného na žulovej skale v zátoke, ktorá sa počas prílivu a odlivu striedavo stáva ostrovom alebo skalou v piesku. Presun do Bretónska, kraja jedinečných prírodných zážitkov v kontraste so záhadami prehistorických kultúr a mýtov. Prvá bretónska zastávka patrí príťažlivému pirátskemu mestečku Saint Malo, ktoré je ukryté vo vnútri kamenných stien a je jedným z najkrajších francúzskych prístavov. Čaká nás prechádzka po jeho majestátnych hradbách a uličkách historického jadra. Ubytovanie.

5. deň:
Raňajky. Presun ku Côte de Granit Rose – pobrežie žulového granitu, ktoré sa stalo populárnou turistickou destináciou vďaka svojmu nezvyčajne ružovému piesku a skalným útvarom. Tento typ ružových skál možno nájsť iba v dvoch ďalších miestach na svete, Korzike a Číne. Navštívime  malebné historické kamenné mestečko Locronan. Prehliadka starého mesta Quimper s ulicami premenenými na pešie zóny, nad ktorými sa týčia strechy stredovekých domov a veže kostolov. Ubytovanie.

6. deň:
 Raňajky, dnes navštívime záhadné miesto – jednu z najvýznamnejších megalitických lokalít – Carnac. Cestou do mesta Rennes, hlavného mesta Bretónska, ktoré vyniká umením, kultúrou a centrom plným protikladov, kde fotogenické hrazdené domy zdobia uličky starého mesta (prehliadka, príp.  individuálne voľno), sa zastavíme v meste Vannes. Vannes je dnes moderným sídlom, ktoré si však ponechalo charakter stredovekého mesta. Ako spomienka na rímske vojská tu zostal 2000 rokov starý amfiteáter. Ubytovanie.

7. deň:
Raňajky. Cestou na letisko sa zastavíme v mestečku Chartres s prekrásnou gotickou katedrálou. Tento nádherný skvost z 12.-13. storočia (známy aj  pod názvom Chrám Nanebovzatia Panny Márie) je majstrovským príkladom gotického architektonického štýlu. Je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1979. Presun do Paríža. Večerný odlet do Viedne, po prílete transfer do Bratislavy.


Poznámka:
Zmena programu, letových časov a miest odletu vyhradená.


Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
raňajky


Doprava:
Letecky.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Autokarovú dopravu počas pobytu. 6x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.