Normandia a Bretónsko

, autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Le Mont St Michel , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Rouen , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Etretat , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Rouen , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Le Mont St Michel , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, pláž Omaha , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Saint Malo , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Honfleur , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Atlantické pobrežie , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Atlantické pobrežie , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, hrad Caen , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Arromanche , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Dinan , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Fécamp , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, Paríž , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, mapa , autobusový poznávací zájazd, Normandia a Bretónsko, leták
Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1309411
Cena od: 485 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.08.2024 6 dní Last Minute 485 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Severozápadný kút Francúzska ukrýva architektonické klenoty, podmanivú prírodu, aj živé mestá. Najväčšími lákadlami sú kláštor Mont Saint Michel, či pláž Omaha, na ktorej sa v roku 1944 zásadne zmenil chod dejín sveta.


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – tranzit zo Slovenska v skorých ranných hodinách cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. V neskorých večerných hodinách ubytovanie.

2. deň – raňajky, transfer do mesta Rouen: katedrála Notre Dame, kostol Saint Maclou, námestie Place du Vieux-Marché (miesto upálenia Johanky z Arku), transfer do Hornej Normandie na Alabastrové pobrežie s bielymi útesmi: prístavné mestečko Fécamp s Benediktínskym palácom. Etretat – starobylé pobrežné mestečko, skalné útesy - kamenné steny. Prejazd autobusom cez Pont de Normandie – obrovský futuristický most zavesený na lanách. Malebné rybárske mestečko Honfleur s nádherným nábrežím sv. Kataríny. Vo večerných hodinách ubytovanie.

3. deň – raňajky, transfer do mesta Bayeux, ktoré je preslávené vďaka klenotu z 11. storočia - 70 metrov dlhej, a len 52 cm širokej tapisérii. Pokračovanie návštevou mesta Arromanches, prehliadka vojnového múzea zachytávajúceho podrobný prehľad jednotlivých operácií vylodenia. Presun na pláž Omaha beach, kde sa v roku 1944 vylodili americké vojská, návšteva amerického vojnového cintorína. Opúšťame Normandiu a prechádzame do Bretónska. Transfer do mestečka Saint Malo – bretónske korzárske opevnené mesto. Ubytovanie v hoteli vo večerných hodinách.

4. deň – raňajky, transfer k impozantnému kláštoru Le Mont St. Michel vypínajúcom sa na žulovom (pol)ostrove pri pobreží Normandie. Toto magické miesto, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je po Paríži druhým najnavštevovanejším miestom vo Francúzsku, preto si ani my nenecháme ujsť prechádzku uličkami stredovekého mesta a návštevu benediktínskeho opátstva a kláštora z 8. st. Poobede presun do historického bretónskeho mesta Dinan, obklopeného hradbami. Mesto je považované za jedno z najkrajších v Bretónsku. Prehliadka historického zachovalého starého mesta s typickými úzkymi uličkami, zrubovými domami, zvonicou a krásnymi kostolmi zanechá dojem v každom návštevníkovi. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň – raňajky, presun do Paríža. Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností mesta, vyhliadková plavba loďou po Seine – nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. V neskorých večerných hodinách odchod z Paríža cez Nemecko a Rakúsko.

6. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 250 EUR. Prípadné vstupy na atrakcie, do múzeí atd. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR.


Typ stravy:
raňajky

Dni:
6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Omaha beach | Le Mont st. Michel | Étretat | Dinan