Japonsko v zime za 14 dní

Destinácia: Japonsko
Kód zájazdu: 1316042
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Japonsko je krajina, ktorá fascinuje ľudí z celého sveta. Už pri prvej návšteve si človek uvedomí, že jedna návšteva nestačí, aby pochopil japonskú kultúru a jej rozmanitosť, lebo každá prefektúra ponúka niečo osobité. My sme sa pokúsili zachytiť Japonsko v rôznych ročných obdobiach, lebo každé obdobie mu dáva úplne iný nádych. Začíname s Japonskom v zime, aj keď toto obdobie je často podceňované turistami, ale práve v ňom, ponúka Japonsko mnoho zaujímavých podujatí. Hora Fuji sa neskrýva za oblaky a je to aj najlepší čas na vyskúšanie tradičného horúceho onsenu. V tomto zájazde do Japonska navštívite Tokio, okolité mestá ako Hakone, Kamakura, ale aj najväčšie prístavne mesto Yokohama. Potom sa vyberieme do regiónu Tohoku, ktorej súčasťou je mesto Sendai či Aomori, návšteva snehového festivalu v Sappore tiež nebude chýbať. Navštívte krajinu, kde sa tradície spájajú s budúcnosťou. Ste pripravení objaviť Japonsko inak?

Program
1. deň

Prílet do Tokia
Stretnutie so sprievodcom na letisku a presun do hotela
Sprievodca vás oboznámi s programom, prostredím, základmi zájazdu a so zvyklosťami krajiny
Voľný čas
Noc v hoteli

2. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia po Tokiu – v tento deň navštívime výnimočné miesta ako Asakusa, ktorá sa považuje za starú časť Tokia.
Nachádza sa tam v nej aj chrám Sensoji, ktorý bol postavený v roku 645, dnes však na mieste nestojí originál, ten zničili Američania bombardovaním v roku 1945.
Nebudú chýbať záhrady Hama Rikyu, svätyňa Meiji jingu, ktorý sa nachádza v srdci Tokia v krásnom parku. Následne naše kroky povedú do známej štvrte Harajuku, kde vás určite prekvapí miestna móda alebo tam možno nájdete inšpirácie.
Obed
Pokračujeme do životom pulzujúcej Shibuyi, kde nájdete aj najznámejší prechod pre chodcov v celom Japonsku a tiež sochu slávneho psíka Hachiko, ktorého skutočný príbeh dostal aj filmovú podobu.
Návšteva vyhliadky Shibuya sky – jedinečný zážitok

3. deň
Raňajky v hoteli
V tento deň sa vyberieme na návštevu legendárnej hory FUJI. Vedeli ste, že práve v zime je najkrajšia a ešte k tomu v zime sa nezvykne skrývať za oblakmi?
Táto sopka o výške 3776 metrov je národným pokladom a symbolom Japoncov.
Počas exkurzie navštívime aj Hakone, ktoré je súčasťou národného parku Fuji-Hakone-Izu. Hakone neponúka iba malebnú prírodu, ale aj tradičné japonské termálne kúpele. Prevezieme sa aj na lodi po jazere Ashinoko, na ktorého hladine sa často odráža Fuji-san, ale aby sme nasadli na loďku potrebujeme ešte absolvovať jazdu lanovkou.
Keďže chceme, aby ste žili, čo najdlhšie a mohli veľa miest objavovať, tak ochutnáte aj legendárne pekelné vajcia, ktoré majú predĺžiť život až o 7 rokov
Obed počas exkurzie
podvečerný návrat do Tokia
voľný čas

4. deň

Raňajky v hoteli
Pokračujeme v objavovaní Tokia, najprv naše kroky povedú do Nezu svätyne, ktorú postavili v roku 1705 a patrí k najstarším dochovaným budovám v Tokiu.
Následne navštívime univerzitu, kde pracoval profesor z filmu Hachiko (natočený podľa skutočnej udalosti).
Po návšteve tradičného chrámu sa vyberieme do budúcnosti na ostrov Odaiba.
Tento ostrov bol umelo vytvorený človekom, v minulosti slúžil na ochranu, dnes je to ultra moderné mesto plné zábavy a moderných technológii. My navštívime Miraikan – múzeum moderných technológii a inovácii, súčasťou je aj ukážka robotov, ktorí boli vyvinutí na pomoc ľuďom v domácnosti či so zdravotnými ťažkosťami a mnoho iného.
Navštívime aj Teamlab – múzeum moderného umenia v 5 D formáte, kde sa ponoríte do interaktívneho, digitálneho sveta.

5. deň
Raňajky v hoteli
Dnešný deň venujeme návšteve mesta Kamakura – bývalé hlavné mesto Japonska. Toto mesta sa nachádza južne od Tokia a prezývajú ho aj Kyotom východného Japonska. Mesto vás prekvapí množstvom svätýň, chrámov, historických monumentov a v lete ponúka aj pieskové pláže a more na kúpanie.
Počas exkurzie toho uvidíte veľa, ale asi také najvýznamnejšie pamiatky budú: socha Veľkého Budhu (má výšku 11,4 m a dlho to bola druhá najväčšia socha Budhy v Japonsku, hneď po Budhovi v Nare), Hachimangu svätyňa (najdôležitejšia svätyňa v Kamakure z 12. storočia. Je venovaná bohovi, ktorý ochraňoval samurajov.).
Obed počas dňa
Podvečerný návrat do hotela

6. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do mesta Nikko, kde sa nachádza najvýraznejšia, najprezdobenejšia svätyňa v celom Japonsku, svätyňa Toshogu. Tento komplex má až 12 budov a je umiestnený v lese. Nachádza sa tu aj nádherná prírodná rezervácia plná termálnych prameňov, vodopádov, mohutných hôr a malebných výhľadov.
Určite nesmieme vynechať Taiyuin –  mauzóleum tretieho tokugawského šóguna Iemicu, vnuka Iejasua. Iemitsuov honosný komplex mauzólea sa svojím usporiadaním a architektúrou podobá neďalekej svätyni Toshogu, ale zámerne bol postavený o niečo skromnejšie ako Toshogu. Taiyuin je posmrtné meno Iemitsu.
Toshogu svätyni nájdete aj slávny reliéf 3 opíc: nevidím, nepočujem, nerozprávam. Dozviete sa, čo stojí za ich príbehom a možno natrafíte aj na živé opice, ktoré sa tam voľne pohybujú.
Ako bonus uvidíte ako vyzerá cisársky palác v Japonsku, má až 106 izieb, je to jedna z najväčších dochovaných drevených stavieb v Japonsku.
obed počas dňa
podvečerný návrat do hotela
voľný čas

7. deň
Raňajky  v hoteli
V tento deň čaká výlet do Jokohamy, ktorá je druhým najväčším mestom Japonska s viac ako tromi miliónmi obyvateľov. Jokohama sa nachádza menej ako pol hodiny južne od Tokia vlakom a je hlavným mestom prefektúry Kanagawa. Ku koncu obdobia Edo (1603-1868), počas ktorého Japonsko udržiavalo politiku sebaizolácie, bol jokohamský prístav jedným z prvých, ktorý bol v roku 1859 otvorený zahraničnému obchodu. V dôsledku toho sa Jokohama rýchlo rozrástla z malej rybárskej dediny do jedného z hlavných miest Japonska. Dodnes je Jokohama populárna medzi expatmi, má jednu z najväčších čínskych štvrtí na svete a zachováva niektoré bývalé západné rezidencie v štvrti Yamate.
My navštívime aj múzeum instantných rezancov/polievok. Toto ikonické ázijské jedlo má svoju históriu, a bola by škoda sa o nej nedozvedieť viac, a ako bonus si zostavíte instantnú polievku podľa vašej chuti a štýlu. Ozdobíte si kelímok ako sa vám páči, pridáte rezance, vyberiete si toppingy podľa chuti, potom vám to vákuovo zabalia a vaša vlastná instantná polievka je na svete!
Jokohama je aj domov piva Kirin, kde sa tiež pôjdeme pozrieť a ochutnať miestne pivo.
Obed počas exkurzií
Večerný návrat do hotela
voľný čas

8. deň
Raňajky v hoteli
Check out
Dnes sa presunieme na šinkanzene do regiónu Tohoku. Vedeli ste, že najrýchlejší vlak šikanzen premáva práve do regiónu Tohoku, odvezie vás rýchlosťou 320 km za hodinu.
príchod do mesta Sendai
Ubytovanie v hoteli
Obed
Exkurzia po meste Sendai- s približne miliónom obyvateľov je najväčším mestom v regióne Tohoku a jedným z 15 najväčších miest v krajine. Moderné mesto Sendai založil okolo roku 1600 Date Masamune, jeden z najmocnejších feudálnych japonských pánov. Mnohé z turistických atrakcií Sendai súvisia s Masamune a jeho rodinou a preto navštívite jeho obrovské a bohato zdobené mauzóleum.
Poobede navštívite jeden z najdôležitejších japonských festivalov – Setsubun. Aj keď je v tomto období ešte stále zima, tak tento festival je oslavou začiatku jari. Počas festivalu sa vyháňajú zlý duchovia, ktorí sú údajne počas zimy bližšie k ľuďom, symbolicky hádžu sójové bôby na démonov.
voľný čas

9. deň
Raňajky v hoteli
Check out
presun do mesta Aomori.
Ubytovanie v hoteli
Exkurzia do múzea lampiónov – múzeum je venované slávnemu mestskému festivalu Nebuta Matsuri, ktoré sa koná každoročne začiatkom augusta. Múzeum sa nachádza v jedinečnej budove pokrytej červenými kovovými lamelami a stojí pozdĺž nábrežnej štvrte Aomori, severne od stanice Aomori. Múzeum Nebuta Warasse sa pokúša zachytiť ducha festivalu a dáva návštevníkom ochutnať jeho živú atmosféru, históriu a tradície. Po vstupe na druhé poschodie vchodu do výstav sa návštevníkom predstavia pamiatky festivalu pozdĺž červenej chodby lemovanej obrázkami z 300-ročnej histórie Nebuta Matsuri. Na chodbe, kde hrajú nahraté zvuky bubnov taiko, flauty a hlasov, visia lampáše v tvare červenej zlatej rybky, ďalší symbol festivalu.
Obed
poobede exkurzia do mesta Hirosaki, v minulosti bolo toto mesto kultúrnym centrom severného Japonska. Dnes je hlavným mestom jabĺk. Môžete tu ochutnať jeden zo stoviek jablkových koláčov, ktoré predávajú po celkom meste.
Návšteva hradu Hirosaki – bol postavený v roku 1611 klanom Tsugaru. Trojposchodová hradná veža, opevnené priekopy, hradné brány a niektoré nárožné vežičky (jagura), sa zachovali alebo boli zrekonštruované. Hrad je zaujímavý tým, že je to jeden z pôvodných zachovaných hradov v Japonsku, ostalo ich v celej krajine iba 12. Hrad sa nachádza v parku Hirosaki, priestrannom verejnom parku s rozlohou asi 0,6 km2.
Voľný čas

10. deň
Raňajky v hoteli
check out
presun do Sappora, Hokkaido cez najväčší podmorský tunel na svete . Práve tu na nás čaká jedinečný snehový festival, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu z Hokkaida a užiť si snehové umenie.
Obed
Voľný čas

11. deň
Raňajky v hoteli
check out
presun vlakom do neďalekého mesta Hakodate 
ubytovanie v hoteli
Exkurzia po meste Hakodate –
je najlepšie známe pre nádherné výhľady z hory Hakodate a jeho lahodné, čerstvé morské plody. Hakodate bolo jedným z prvých japonských prístavných miest, ktoré boli otvorené pre medzinárodný obchod po ére izolácie krajiny. Výsledkom je, že mesto zažilo značný vplyv zo zámoria a medzi jeho hlavné turistické atrakcie patrí bývalá obytná štvrť cudzincov a pevnosť v západnom štýle.
Obed
Počas exkurzie navštívime pevnosť Goryokaku – mohutná citadela západného štýlu v nezvyčajnom tvare hviezdy,  bola postavená v posledných rokoch obdobia Edo (1603-1868) na obranu Hakodate pred imperialistickou hrozbou, ktorú predstavovali západné mocnosti. O niekoľko rokov neskôr sa pevnosť stala miestom občianskej vojny medzi armádou šógunátu a nadriadenými jednotkami novozaloženej vlády Meidži. Potom, čo pevnosť stratila svoj vojenský význam, bola nakoniec v 10. rokoch 20. storočia premenená na verejný park. Pozdĺž jej priekopy bolo vysadených viac ako tisíc čerešní, čo z neho robí jedno z najlepších miest rozkvitnutých čerešní na ostrove Hokkaido.  Pevnosť sa dostala na zoznam najkrajších scenérii v Japonsku.
Voľný čas

12. deň
Raňajky v hoteli
check out
Dnes si zaslúžite oddych a preto sa ubytujeme v tradičnom japonskom Ryokane v rezortovom podaní, kde si môžete užívať onseny, ale aj iné atrakcie !
Večera v rezorte

13. deň
Raňajky  v hoteli
check out
Presun na šinkanzene naspäť do Tokia
Po ceste zastávka v Hiraizumi– počas obdobia Heian (794-1185) boli Fujiwara najmocnejším klanom v Japonsku. V roku 1105 bolo Hiraizumi (??) vybrané za sídlo „severnej vetvy“ rodiny Fujiwara. Mesto neustále rástlo v kultúrnej vyspelosti a politickej moci, takže dokonca konkurovalo Kjótu, národnému hlavnému mestu. V roku 1189 však Hiraizumi zbúral Minamoto Yoritomo, muž, ktorý sa čoskoro potom stal prvým japonským šógunom. Yoritomo hľadal svojho brata a rivala Yoshitsune, ktorému poskytol útočisko miestny vodca Fujiwara. Mesto už nikdy nezískalo svoju bývalú slávu, ale stále sa v ňom nachádzajú niektoré z najvzácnejších historických miest regiónu Tohoku. Uvidíte zlatý pavilón, ktorý je na rozdiel od toho v Kyóte ( v Kyóte bol zrekonstruovaný), originálny. Historické pamiatky v tomto meste sú na zozname UNESCO. Uvidíte záhradu, ktorá je podľa budhistov rajom.
obed
príchod do Tokia
Ubytovanie v hoteli
voľný čas

14. deň
Raňajky v hoteli
odchod domov

Cena zahŕňa
ubytovanie v hoteloch 3* s raňajkami
obedy podľa programu
vstupy podľa programu
návšteva múzea japonských instantných rezancov s výrobou vlastnej instantnej polievky
služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
doprava v destinácii - vrátane šinkansenu

Cena nezahŕňa
spiatočnú letenku v rozmedzí 1000-1250€
cestovné poistenie kategórie Balík A3 vyššie storno - 72€ osoba/pobyt
osobné výdavky

Japonsko

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: