Seychelským súostrovím na plachetnici

Destinácia: Seychely
Kód zájazdu: 1300640
Cena od: 4 259 €
Príplatky od: 469 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Plavby

Výber termínu

27.02.2024 13 dní Last Minute 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká
05.03.2024 13 dní Last Minute 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká
12.03.2024 13 dní Last Minute 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká
19.03.2024 13 dní Last Minute 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká
02.04.2024 13 dní 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká
16.04.2024 13 dní 4 259 € +469 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) NA SEYCHELY
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let na Seychely s prestupom.

2: MAHÉ
V skorých ranných hodinách prílet na hlavný ostrov Mahé, privítanie na letisku zástupcom partnerskej CK, transfer do zvoleného hotela, individuálne voľno na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu, poznávanie krás ostrova.

3 - 4: MAHÉ
Raňajky, individuálne voľno na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu, poznávanie krás ostrova. Ostrov Mahé - tento hlavný ostrov s medzinárodným letiskom, ktoré slúži aj ako odletové miesto na všetky ostatné ostrovy a koralové skupiny je najväčší. Nad hlavným mestom Victoria sa vypína najvyššie pohorie celého súostrovia (905 m n. m.), ktorého bujná tropická vegetácia je chránená národným parkom. Ďalšie 2 národné parky sú podmorské. Pobrežie ostrova je členité s mnohými nádhernými zákutiami s typickými žulovými balvanmi a nádhernými piesočnatými plážami.

5: OSTROV ROUND
Skoré raňajky, transfer do prístavu na nalodenie. Nástup na loď, privítanie kapitánom, napoludnie vyplávania z Mahé. Popoludní priplávate k ostrovu Round neďaleko ostrova Praslin, kreolská večera formou barbecue na palube lode. SEA PEARL - loď postavená na začiatku 20. storočia v Holandsku, ktorá bola po dôkladnej rekonštrukcii kúpená na konci 20. storočia. seychelskou spoločnosťou. Od tejto doby je využívaná k výletným plavbám medzi jednotlivými ostrovmi Vnútorných Seychel. Vybavenie lodí: 8 plne klimatizovaných kajút s umývadlom, klimatizovaný salón, TV, DVD prehrávač, výrobník ľadu, práčka, sušička. Horná paluba s hojdacou sieťou na opaľovanie, krytá paluba so salónom, 4 sprchy, 3 toalety, 1 sprcha na palube. Posádka: kapitán, šéfkuchár, mechanik, 2 stevardi, 1 potápačský inštruktor, 2 plavčíci.

6: OSTROV PRASLIN
Raňajky na palube lode, plavba na druhý najväčší ostrov súostrovia, Praslin, návšteva pamiatky UNESCO - prírodnej rezervácie Vallee de Mai. Tento pôvodný prales je domovinou kuriózne tvarovaných dvojorechov - coco de mer a tiež Papagája čierneho. Popoludní návrat na loď, možnosť potápania, šnorchlovania, využitie ďalších vodných športov.

7: OSTROV LA DIGUE
Raňajky na palube lode, plavba na ostrov La Digue, kde čas plynie tak pomaly... kde bicykle a volské povozy sú najbežnejšie dopravné prostriedky. Ostrov je domovom endemického lieskovca seychelského a veľmi známych žulových formácií na Anse Source d'Argent - najfotografovanejšia pláž na svete. Spoznajte ostrov na bicykli, možno sa zastavíte v centre Union, kde sa môžete zoznámiť s tradičnými spôsobmi obživy pôvodných obyvateľov - pestovanie vanilky, získavanie kopry, stavba lodí.

8: SESTERSKÉ OSTROVY
Raňajky na palube, loď pláva k ostrovom Grande a Petite Soeur (Sesterské ostrovy), kde sú skvelé možnosti pre šnorchlovanie a potápanie. Možnosť preskúmať tieto neobývané tropické ostrovy. Popoludní plavba k ďalšiemu žulovému klenotu Seychelského súostrovia - ostrovu Coco - s fantastickými možnosťami šnorchlovania medzi pestrofarebnými tropickými rybami.

9: OSTROVY BOOBY A ARIDE
Raňajky na palube, plavba k ostrovu Booby, dopoludnia čas na potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné športy. Po obede plavba k ostrovu Arid ktorý je prírodnou rezerváciou s výskytom väčšieho množstva endemických druhov vtákov, domovom Gardénie Wrightovej a 400 druhov rýb žijúcich v okolitých vodách. Náučné chodníky vedú na útes s vyhliadkou odkiaľ budete mať možnosť sledovať ladný vtáčí balet.

10: OSTROV CURIEUSE
Ráno prehliadka neobývaného ostrova Curieuse s hustým mangrovovým porastom. Hlavným lákadlom je farma s chovom obrích korytnačiek v priestoroch ruín bývalej kolónie pre ľudí s leprou. Obed na ostrove formou barbecue. Popoludní čas na vodné športy, či relaxáciu na pláži.

11: OSTROV SECHE
Po raňajkách plavba späť na hlavný ostrov Mahé sa zastávkou na ostrovčeku Seche s možnosťou šnorchlovania alebo potápania, záverečná večera na pláži a odplávanie do prístavu Port Victoria k prenocovaniu.

12: VYLODENIE NA MAHÉ & ODLET
Po raňajkách vylodenie, celodenná prehliadka ostrova Mahé s obedom. V podvečer transfer na letisko k odletu s prestupom do Prahy (Viedne).

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámky:
Na vyžiadanie možnosť kombinácie s následným pobytom či poznávaním Réunionu, Maurícia či Madagaskaru.
Príplatok za ubytovanie v hoteli Avani Seychelles Barbarons 4* - 120,- EUR/osoba/pobyt (cena pre dieťa na vyžiadanie v CK).
Príplatok za ubytovanie v hoteli Constance Ephelia 5* - 300,- EUR/osoba/pobyt (cena pre dieťa na vyžiadanie v CK).
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy s prestupom (možnosť odletu z Viedne, možný príplatok)
transfery letisko - hotel - prístav - letisko
3 x nocľah s polpenziou v hoteli na hlavnom ostrove Mahé
7 x nocľah na lodi vo dvojlôžkovej kajute s plnou penziou (raňajky, obed, večera)
zapožičanie kajaku, vybavenie pre šnorchlovanie a rybárčenie na lodi
transfer prístav - hotel - letisko
asistenciu partnerskej cestovnej kancelárie na Seycheloch

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 469,- EUR
ekologický poplatok 190,- EUR / osoba splatný v hotovosti na lodi (zahŕňa prístavné poplatky, vstupy na ostrovy a prírodné rezervácie, prehliadku parku Vallee de Mai)
nápoje
vstup do L´Union Estate na La Digue
zapožičanie bicykla na ostrove La Digue
fakultatívne výlety
ďalšie predĺženie
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: