Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300621
Cena od: 4 239 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.10.2024 16 dní 4 239 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Kuching odletom.

2: KUCHING
Prílet do Kuching. Ubytovanie, nocľah.

3: KUCHING
Po raňajkách prehliadka Kuching, mesta plného zelene, založeného sirom Brook, prvým bielym rádžom Sarawaku. Mesto je plné všadeprítomných čínskych chrámov, farebných trhov na každom rohu a príjemnou promenádou pozdĺž rieky. Obchody ponúkajú najlepší výber tradičných výrobkov z celého Bornea. Návšteva najznámejšieho tunajšieho múzea, popoludní voľný program. Nocľah.

4: NÁRODNÝ PARK BAKO
Raňajky. Odchod do dediny Bako, potom loďou do parku situovaného na polostrove. Bako je jedno z najlepších miest na pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí : hŕbu druhov opíc, jašteríc a diviakov žijú v tomto kúte dažďového pralesa zahŕňajúce pieskovcové skaly, močiare, skalné útesy či mangrovníky. Prechádzka po krásnych chodníkoch, ponúka sa tu aj možnosť kúpania na odľahlej pláži teplého Juhočínskeho mora. Nocľah v Kuching.

5: MIRI
Raňajky. Transfer na letisko. Nasleduje odlet do Miri. Po prílete návšteva miestneho trhoviska, rybieho trhu a čínskeho chrámu. Prehliadka prvého ropného vrtu v Malajzii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návšteva Múzea ropy. Návrat do mesta. Ubytovanie, nocľah.

6: NÁRODNÝ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ
Raňajky. Skorý odchod do Lambir. Národný park pokrýva plochu 70 km2 a je obľúbeným miestom na prechádzky v dažďovom lese s bohatou flórou a faunou. V parku je veľké množstvo menších avšak krásnych vodopádov s možnosťou kúpeľa v osviežujúcich lagúnach. Návrat do Miri. Cesta pokračuje cez štátnu hranicu v Sungai do Bruneju. Ubytovanie, nocľah.

7: BRUNEJ
Raňajky. Celodenná prehliadka Bandar Seri Begawan ( hlavné mesto ) a okolia zahŕňa veľkoryso postavenú mešitu sultána Hassana al - Bolkiah, zastávku pri sultánskom paláci, miestnom múzeu a návšteva tradičnej časti mesta Kampong Ayer s domami nad vodou, ktoré existuje už od stredoveku a bývalo jedným z obchodných centier juhovýchodnej Ázie, lodný výlet s návštevou miestnych obyvateľov. Nocľah.

8: BRUNEJ - KOTA KINABALU
Raňajky. Transfer na letisko. Prelet do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajskej štátu Sabah, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta novo prestavaného po 2. svetovej vojne s návštevou nočného trhu a večerou spojenou s typickým tanečným vystúpením. Nocľah v Kota Kinabalu.

9: PORING - KINABALU PARK
Skoro ráno po raňajkách odchod k horúcim sírnym prameňom Poring, po ceste zastávka v dedine Nabale s možnosťou nákupu tradičných výrobkov. Nasleduje unikátne pozorovanie pralesa na tzv. závesnom chodníku v korunách stromov a možnosť kúpania v prameňoch obklopených krásnou scenériou. Po obede prechádzka Národným parkom Kinabalu, ktorý je na zozname UNESCO. Park bol založený v roku 1964 a jedná sa o absolútny botanický raj s veľmi rôznorodou flórou i faunou, ktorú nenájdete na iných miestach. Nocľah v Kota Kinabalu.

10: OSTROV MANUTIK ALEBO MANUKAN
Raňajky. Len 15 minút loďou od Kota Kinabalu sa nachádza prekrásne koralové ostrovčeky Tunku Abdul Rahman ponúkajúce pôvodné biele pláže, priezračnú vodu a koralové útesy. Možnosť kúpania, šnorchlovania (vybavenie možné zapožičať) vrátane obeda na mieste. Popoludní návrat do hotela v Kota Kinabalu.

11: SANDAKAN - SEPILOK - KINABATANGAN RIVER
Po raňajkách odlet do Sandakanu, presun do orangutanieho útulku v Sepiloku, odkiaľ bývajú preradení späť do voľnej prírody, možnosť ich pozorovanie pri kŕmení v pralese. Nasleduje prejazd do prístaviska a plavba loďou po delte rieky Kinabatangan pozdĺž mangrovníkového lesa, kde žijú opice nosaté, rôzni plazy a vtáky. Po obede sa pokračuje loďou po delte a potom po rieke Menanggul v objavovaní ďalšie fauny a flóry. Ubytovanie v národnom parku, večera, nocľah.

12: KINABATANGAN RIVER
Skorý výlet loďou k jazeru Ox Bow. Pozorovanie divokej prírody. Raňajky. Voľný program v národnom parku. Neskorom popoludní lodný výlet po rieke Menanggul. Pozorovanie prírody. Návrat do lodge. Nocľah.

13: SANDAKAN - KOTA KINABALU
Po raňajkách návrat loďou do Sandakan na prehliadku mesta s návštevou budhistického chrámu Puh Jih Syf s panoramatickým výhľadom. Po obede transfer na letisko a odlet späť do Kota Kinabalu. Ubytovanie v plážovom hoteli Voľno, nocľah.

14: KOTA KINABALU - VOĽNÝ PROGRAM
Raňajky. Voľný program s možnosťou kvalitného kúpania.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné dopoludnie s možnosťou kúpania. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha- Kuching a Kota Kinabalu – Praha vrátane miestnych preletov - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
13 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3* -4*
8 x obed, 3 x večera
program vrátane všetkých vstupov a transferov
miestneho česky hovoriaceho sprievodcu (min. 16 os.)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
fakultatívne akcie a prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: