Trojkráľový Rím s omšou

, Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím, Pantheon , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím , Letecký poznávací zájazd, Vatikán , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Vatikán , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím, Koloseum , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím, mapa , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Rím
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1313867
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Trojkráľový Rím, známy aj ako Slávnosť Zjavenia Pána (Epifánia), je kresťanský sviatok oslavujúci príchod Troch kráľov k Ježišovi v Betleheme. Oslavuje sa 6. januára a je spájaný s príbehom troch mudrcov alebo kráľov - Gašpara, Melichara a Baltazára, ktorí nasledovali hviezdu, aby našli novonarodeného Ježiša a darovali mu zlato, kadidlo a myrhu. Nezabudnuteľným zážitkom bude rozhodne omša. Pre veriacich znamená účasť na omši naplnenie duchovného rastu, oslavu sviatku a posilnenie spoločenstva.

 
Ubytovanie: 3x v hoteli
Stravovanie: 3x raňajky


Rím - Vatikán


Doprava:
letecká

Program:

1. deň - odlet z Viedne do Večného mesta. Prílet do Ríma a transfer do hotela. Po ubytovaní prehliadka baziliky Santa Maria Maggiore, ktorá je pre Slovanov významným pútnickým miestom. Prechod k najznámejšej fontáne na svete - Fontana Di Trevi. Spoločná večerná prechádzka mestom, ktoré je stále krásne vysvietené. Individuálne voľno a návrat do hotela.

2. deň - po raňajkách začne prehliadka na úplne prvom kresťanskom mieste, kde sa začala písať história kresťanských chrámov – Lateránsky chrám, ďalej prehliadka pokračuje ku Koloseu a starorímskemu štadiónu Circus Maximus, ktorý predstavuje jedno z najväčších antických nálezísk svojho druhu. Pokračovanie na Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi. Po prehliadke čas na večerný život vo vysvietenom centre. Návrat do hotela.

3. deň - po raňajkách účasť na Svätej omši v Bazilike Svätého Petra, ktorá je celebrovaná Svätým otcom. Po svätej omši prehliadka baziliky a Vatikánu. Bazilika svätého Petra má množstvo nádherných umeleckých diel. Prechádzka pokračuje okolo Anjelského hradu na námestie Piazza Navona a ku Pantheonu - antickému chrámu venovanému bohom. Návrat do hotela.

4. deň - po raňajkách presun ku Chrámu Santa Croce, kde Michelangelo zanechal svoje veľkolepé dielo – sochu Mojžiša. Na námestí Piazza Venezia sa nachádzajú pamiatky a historické budovy, vrátane Vittoriana, známeho pamätníka Viktora Emanuela II. Tento pamätník je dôležitým symbolom Talianska. Individuálne voľno na námestí Campo dei Fiori na obed, kde radi trávia nedeľu aj Rimania. Návrat do hotela, transfer na letisko a odlet domov.  


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, účasť na svätej omši 6.1. v Bazilike svätého Petra celebrovanej pápežom, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca od 4 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 196 EUR/3 noci.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Vatikán| Koloseum | Forum Romanum | Fontana di Trevi

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: